• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 13 °C
 • İzmir 20 °C
 • Adana 23 °C
 • Antalya 25 °C

5 milyondan 50 bine

Rıza Sarraf ortak olduğu Cameron Denizcilik ve Kıymetli Madenler Sanayi Ticaret Limited Şirketi sermaye azaltımına gidiyor. 2012 yılında İki İranlı ile ortak kurulan Cameron Denizcilik’in 5 milyon lira olan sermayesinin 50 bin liraya düşürülmesi için ilan


Alacaklılara çağrı olarak yapılan ilanda, sermayenin 4 milyon 950 bin lira azaltılacağı, şirketin sermayesinin azaltılmasına rağmen alacaklıların haklarını karşılayacak miktarda aktif bulunduğu belirtildi. Limited şirketlerde iki nedenden ötürü sermaye azaltılabiliyor. Bunlar, “şirket faaliyetini karşılayacak kısımdan arta kalan sermayenin şirket bünyesinden çıkartılarak pay sahiplerine geri ödenmesi ya da şirket bünyesinde ortaya çıkan reel zararların ortadan kaldırılması” olarak özetleniyor. Şirkette Sarraf dışında İran uyruklu Mohammadreza Rajaeıeh ile Iman Mehdi Zaden’in hisseleri bulunuyor.

3 ilan yapıldı

Cameron Denizcilik ve Kıymetli Madenler Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nde sermayenin azaltılmasına yönelik 3 ilana çıkıldı. İlk ilan 8 Ekim, ikincisi 15 Ekim ve sonuncusu da 22 Ekim 2015 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlandı.

Reza Zarrab Kılıçdaroğlu'na açtığı davada 'Masumiyet karinesi'nden 5 bin lira kazandı
İlanda, şirketin 5 milyon lira olan sermayesinin 4 milyon 950 bin azaltılarak 50 bin liraya indirilmesine karar verildiği belirtilerek, sermayenin azaltılmasında yasal bir engel bulunmadığının İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na kayıtlı bir serbest muhasebeci tarafından 16 Eylül 2015 tarihinde raporla tespit edildiği belirtildi. İlanda, şirket alacaklılarının ellerindeki belgelerle birlikte ilanın üçüncü defa yayımlanmasından itibsaren en geç iki ay içinde Şirket adresine gelerek alacaklarının ödenmesini veya teminata bağlanmasını isteyebilecekleri belirtildi.

Reza Zarrab ‘tek fark’ diyor ama işte yalıdaki 3 fark

İki İranlı ortak

Cameron Denizcilik ve Kıymetli Madenler, 2012 yılında kuruldu. Şirket kurulurken de sermayesi 5 milyon liraydı. Şirkette, Rıza Sarraf’ın 1 milyon 670 bin, Rajaeıeh’in 1 milyon 665 bin, Zadeh’in de 1 milyon 665 bin liralık hissesi bulunuyor. Şirketteki hissedarlık yapısında şimdiye kadar bir değişiklik olmadı.

Reza Zarrab Makedonya'da otel açıyor

Cameron Denizcilik kurulurken Şirketin amaç ve konusu, “Sahip olduğu ve kiralayacağı her türlü deniz nakil vasıtalarını işletmek, denizde ulusal ve uluslararası sularda her türlü taşımacılık ve taahhüt işleri yapmak, gemi acenteliği, taşıma yapmak, her türlü değerli maden ile değerli taşların altın pırlanta gümüş gibi her türlü ham, mamul ile yarı mamul işlenmeden alım satımını yapmak, işlenmiş ve işlenmemiş kıymetli maden ve taşlar ile bunlardan mamul eşyaların yapımında kullanılmak üzere kıymetli maden ve taşların geçici ithalini ve işlendikten sonra mamul kıymetli eşya olarak ihracını yapmak” olarak sıralandı.

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  1234567
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)