unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

2016 böyle geçti: Bol ölüm, bol bomba, bol çark ve bir darbe girişimi

Bugün 2016'nın son günü. Adettendir, yılın son günü bir hafıza turuna çıkmak. Ancak 2016 yılı o kadar yoğun geçti ki, "Yılın önemli olayları" derlemesi yapılsa belki de her güne bir kaç haberi derlemeye koymak gerekecek kadar önemli gelişmeler yaşandı.

Ancak biz ABC Gazetesi olarak 2016'da sadece olanları aktarmakla kalmadığımız gibi, yazılmayanları, söylenmeye cesaret edilemeyen konuları da okurlarımızla paylaştık.O yüzden size bir almanak değil, kısa bir hatırlatma yaparak ABC Gazetesinin 2016 yılında attığı "TÜM NMANŞETLERİNE" göz atmanızı tavsiye ederek bir yıl sonu özeti çıkarmayı uygun gördük.

2016'NIN KISA ÖZETİ

Bol ölüm, bol bomba, bolca çark, bir darbe girişimi, yalanlar ve gerçekler....

BOLCA ÖLÜM: 2016'ya Ocak ayında Sultanahmet'teki bombalı saldırı ile girdik. Yıl içinde bunu bir çok bombalı saldırı takip etti. Kimini IŞİD'in kimini PKK ve TAK'ın üstlendiği bombalı saldırılarda yüzlerce vatandaş hayatını kaybetti, binlercesi yaralandı.

BOLCA KADIN CİNAYETİ: 2016'nın 2015'ten devraldığı bir miras ise kadına karşı işlenen şiddet ve kadın cinayetleri oldu. Yıl içinde yine yüzlerce kadın ölümü haberini maalesef sayfalarımıza taşımak zorunda kaldık.

BOLCA ÇARK: İsrail,Rusya, Suriye... AKP iktidarı hemen her konuda olduğu gibi dış politika konusunda da 2016 yılı içinde bolca 'çark' etti ve dış politikada daha önce savunduğu posizyonun tam tersi bir konum aldı.

TUHAF BİR DARBE GİRİŞİMİ: 2016'nın Temmuz ayında Türkiye dinci bir cemaatin darbe girişimini atlattı. Bugün dahi hala tam olarak aydınlatılamayan darbe girişiminde 250'ye yakın vatandaş hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. Takip eden süreçte 100 bine yakın kamu görevlisi açığa alındı, 35 bine yaklaşan tutuklama yapıldı. Ama hala darbenin bir numarası ve siyasi ayağı belli değil!

BOLCA İŞ CİNAYETİ VE ÇEVRE KATLİAMI: 2016'da ülkenin değişmeyen kaderi yine iş cinayetleri ve çevre katliamı oldu. 'Milletin a... koyacağız' diyen yandaş müteahhitler için milletin meraları, dereleri, ormanları yağmalandı, emekçiler yine iş kazası adı altında ölümcül koşullarda çalışırken can verdi.

VE BİTMEYEN BAŞKANLIK TARTIŞMASI: 2016 boyunca tüm bunlar yaşanırken fonda hep AKP ve Erdoğan'ın başlattığı 'başkanlık' tartışması vardı. Tüm gelişmeler ona endekslendi, tüm ülke Erdoğan'ın başkanlık hayaline esir edildi. Bahçeli'nin desteği ile yılın son günlerinde komisyondan geçen anayasa değişiklik paketi ile, Erdoğan başkanlk hayaline bir adım daha yaklaştı.

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m1-008.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m2-010.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m3-004.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m4-002.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m5.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

m6.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

28240.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

26883.jpg

ABC MANŞETLERİNDE 2016

26396.jpg

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak