unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Yılmaz Polat

AKP, Fethullah Gülen için ABDye milyonlarca dolar akıtıyor

13.07.2016 08:54

AKP Hükümeti, Fethullah Gülen ve okulları hakkında araştırma yapmak için ABDye örtülü ödenekten milyonlarca dolar akıtıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın talimatıyla merkezi Londrada olan Amsterdam & Partners LLP  adlı Washingtonda da bürosu bulunan hukuk şirketiyle Gülen ve cemaat okulları hakkında araştırmak yapmak için sözleşme yapılmıştı.

Amsterdam & Partners LLP şirketine yılda 600 bin dolar ödeniyor.

Hükümete kimin tavsiye ettiği bilinmeyen şirket, Türkiye Cumhuriyeti adına ABDde cemaati soruşturmak için başka şirketler kiralama yetkisine sahip.

Şirketle Türkiye adına Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç şirket adına da Andrew Durkovic 28 Ağustos 2015te anlaşmaya imza attı.

Türkiye Cumhuriyeti adına kiralama ve para verme yetkisiyle donatılan Amsterdam & Partners LLP Gülen ve okullarını araştırmak için altıncı şirketi Teksas Eyaletinde kiraladı.

Teksas Eyaleti Austin kentinde bulunan Jim Arnold Public Affairs adlı şirketle yıllık masraflar hariç 250 bin dolara anlaşma yaptı.

(Jim Arnold Arnold Public Affairs 815-A Brazos Street PMB545 
Austin, TX 78701-2562 
VIA EMAIL 
Re: Engagement 
Dear Jim: This letter will confirm that Amsterdam & Partners LLP, a District of Columbia Limited Liability Partnership (the "Firm"), has engaged Arnold Public Affairs ("Contractor") to provide consulting services to the Firm in connection with the Firms representation of the Government of Turkey (the "Client"), relating to its investigation into the organization of schools and businesses headed by Fethullah Gulen (the "Matter"). 

Eyalet yönetiminde ve Cumhuriyetçi Partinin çeşitli kademelerinde  görev yapan Jim Arnold , öğretmen eşi Ellen Arnold la birlikte bir süredir halkla ilişkiler şirketi işletiyor.

Elen Arnoldun Teksastaki Cemaat okullarında öğretmenlik yapıp yapmadığı bilinmiyor.

Amsterdamın Türkiye adına anlaşma yaptığı öteki şirketler şunlar:

McBee Strategic Consulting,LLC, ( yılda masraf hariç 250 bin dolar

Mercury Public Affairs, LLC/dba Mercury/clark&weinstock (masraf hariç yılda 250 bin dolar)

Kindel Gagan (masraf hariç yılda 250 bin dolar)

Madison Group (masraf hariç yılda 209 bin dolar)

Media Fix Associates ( masraf hariç yılda 108 bin dolar)

Anlaşmaları Amsterdam adına Andrew Durkovic imzaladı

(Lobiler ve Ajanlar-Yılmaz Polat)

Fethullah Gülen ve cemaati için ABDde milyonlarca dolar harcayan AKP Hükümetinin bugüne kadar ABD Yönetiminden Gülen ve okulları için resmi bir talebi olmadı.

Eğitim