unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

ABC'ye engelleme

ABC'nin IŞİD'in yayınladığı görüntülerde iki Türk askerini yakarak katlettiğine ilişkin haberi engellendi. IŞİD dün gece saatlerinde ellerinde esir tuttukları Fethi Şahin ve Sefter Taş adlı askerleri yakarak katlettiğini bir video yayınlayarak duyurdu. Videonun sosyal medyada dolaşıma sokulan videonun ardından resmi makamlardan açıklama gelmedi. Ancak Twitter, Facebook ve diğer sosyal mecralar yavaşlatıldı. 

HABERE ENGEL

Haberi yayınlayan gazetelere erişim engeli getirildi. ABC'nin haberi de hiçbir bildirim yapılmaksızın engellendi. Haber VPN vasıtası ile görüntülenebiliyor. 

İşte ABC'nin engellenen o haberi; 

IŞİD’in yayınladığı videoda Türk askerleri Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak öldürülme görüntüleri yer alırken, El Bab’da rehin alınan Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran’ın başlarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirtildi.

El Bab çevresinde IŞİD ile TSK-ÖSO arasındaki çatışmalar sürerken, örgütten bir vahşet videosu geldi. IŞİD'in ajansı tarafından yayımlanan görüntülerde, 2 Türk askeri yakılarak öldürülüyor.

19 dakikalık videoda, infaz görüntleri sonlara doğru yer alıyor.

Videonun sonunda iki IŞİD'li, Türkiye'yi tehdit ederek, askerlerin geri çekilmemesi durumunda bu görüntülerin devam edeceğini ileri sürüyor.

Yakılarak öldürülen askerler videoda kimliklerini açıklıyor. Askerlerden Fethi Şahin El Bab'da, Sefer Taş ise Suriye sınırında kaçırılmıştı.

TÜRKİYE'DEKİ MİLİTANLARA SALDIRI ÇAĞRISI

IŞİD'in yayınladığı videoda, Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran'ın El Bab bölgesinde nasıl esir alındıklarına ilişkin görüntülere de yer verildi.

Videoda iki IŞİD'li terörist Türkçe konuşarak taraftarlarına Türkiye içinde saldırı çağrısında bulundu. Bu IŞİD üyelerinin Türkiye'den giden bir militanlar olduğu anlaşılıyor.

Bu tablo, daha birkaç yıl önce başta Gaziantep olmak üzere Güneydoğu'daki kentlerimizde IŞİD militanlarına konvoyla geşiç imkanı sağlayan, örgütlenmelerine göz yuman AKP iktidarının gerici-mezhepçi politikalarının nasıl felakete yol açtığını gösteriyor.

BİR YILDIR ELLERİNDE TUTUYORLARDI

Özel Kuvvetler Üyesi Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin, geçen 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye'nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerine saldıran IŞİD tarafından kaçırılmıştı. Asker Serter Taş ise br yılı aşkın süredir, 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD'in elinde eseir tutuluyordu.

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu