unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Abdüllatif Şener: Binali'den sonra ancak Sümeyye ya da Bilal Başbakan olur

Orhan ŞAHİN / ABC Gazetesi

Önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi 'gölge başbakan'ın yönettiğini öne sürdü, ardından HDP'li İdris Baluken, Başbakan Binali Yıldırım'ın 4-5 ay içerisinde görevden alınacağını iddia etti. Başbakan Binaliş Yıldırım da iddialara kayıtsız kalmayarak, "Cumhurbaşkanı ile aramızı açmaya çalışıyorlar, yolumuza devam ediyoruz" diyerek Ankara kulislerinde konuşulan spekülasyonları yalanlamış oldu. 

Ancak henüz 5 ay önce benzer tartışmalarla eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden alınması/bırakması akıllara 'İkinci Saray Darbesi' ihtimalini getiriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'gölge başbakan Berat Albayrak' ve İdris Baluken'in "Binali Yıldırım 4-5 ay içerisinde görevden alınacak" iddialarını AKP kurucularından Abdüllatif Şener'le konuştuk...

DAHA İYİSİNİ BULAMAZ

Abdüllatif Şener'e göre Erdoğan'ın Binali Yıldırım'dan bir anda vazgeçmesi imkansız. Şener, Cumhurbaşkanının Yıldırım'la bir dönem daha devam etmek istediğini belirtiyor. Ayrıca böyle bir hamlenin Erdoğan için fazla riskli olduğunu ifade eden Şener, "Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın ortak birçok şeyi var. Daha iyisini bulacağını düşünmüyorum" dedi.  

DAVUTOĞLU TAKLİTÇİYDİ BİNALİ SEVİLİYOR

Binali Yıldırım'ın parti içerisinde imajının eski Başbakan Davutoğlu'ndan daha iyi olduğunu söyleyen Şener, "Hiç değilse Erdoğan'ı taklit etmiyor. Davutoğlu, sürekli taklit ediyordu. Yıldırım'ın duruşu partililer tarafından da seviliyor" şeklinde konuştu. 

BERAT'A BIRAKMAZ

AKP'nin geleceğine dair kendi tezinin Erdoğan'ın partiyi aileden birine bırakması olduğunu açıklayan deneyimli siyasetçi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'gölge başbakan Berat Albayrak' iddiasının aksine, "Partiyi bırakacağı isim Damat değil, daha önce Berat adaydı ama Berat'ı kamuoyuna aileye alıştırmak için öne sürdü.  Berat Albayrak'ın Başbakan olacağı iddiaları aylarca konuşuldu, buna parti içinden de itiraz gelmedi. Böylece kamuoyunu aileye hazırlamış oldu" iddiasında bulundu. 

BİLAL YA DA SÜMEYYE BAŞBAKAN OLUR

Erdoğan'ın Binali Yıldırım'dan sonra partiyi bırakağı ismin oğlu ya da kızı olacağını öne süren Şener, "Ancak bunun için çok erken, asla ve asla bunu cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapmaz. Bir cumhurbaşkanlığı seçimini daha alır sonra yapar. Kazanırsa tabi..." diyerek Binali Yıldırım'dan sonraki Başbakan adayının Bilal veya Sümeyye olduğunu iddia etti. 

BAHÇELİ PASI ATTI ERDOĞAN GOLÜ ATACAK

Başkanlık sistemi tartışmalarının tekrar gündeme gelmesini de yorumlayan Abdüllatif Şener, "Bahçeli Erdoğan'a pası attı, o da golü atacaktır" diye konuştu.
 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Politika

Cumhur ittifakının 'görünmez ortağı' kaç vekil çıkardı?

Politika

Yıllar sonra Meclis'te bir ilk

Politika

Hazineden Erdoğan'ın seçim kampanyası için ne kadar para harcandı?

Politika

İyi Parti'den 'tehdit' açıklaması

Politika

CHP'de 'Saadet kontenjanı'ndan kaç aday kazandı

Politika

CHP'de seçim tepkisi: Yatmaya mı gidiyorsun?

Politika

İnce'nin mesaj attığı Küçükkaya: Referandumdan beri...

Politika

Erdoğan'ın en yüksek oy aldığı kent şaşırtmadı

Politika

Ahmet Hakan'dan 8 maddelik seçim değerlendirmesi

Politika

Hükümetten dolara ilişkin ilk yorum

Politika

İşte CHP'nin 41 yıl sonra vekil çıkardığı il

Politika

İşte TBMM'deki 600 milletvekilinin listesi