unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Mehmet Ali Güller

Sağın genetik NATOculuğu

24.11.2017 00:53

Türk sağı İslamcısıyla, muhafazakarıyla, ırkçı Turancısıyla ve milliyetçisiyle NATOcudur!

Bu NATOculuk, kabaca Koreye asker gönderilmesi sürecinde başlamış, 6. Filo askerilerini Dolmabahçede denize döken solcu gençlere saldırarak ABDnin sokak gücü halini almış, ardından kontrgerilla ile personel mertebesine ulaşmış, en sonunda BOP eşbaşkanlığı düzlemine sıçramıştır.

Peki NATO tatbikatında Atatürk ile Erdoğanın hedef alınması bunu değiştirmiş midir?

YERLİ VE MİLLİ DEĞİL, NATOCULAR!
Erdoğan önce mesele şahıs ya da parti meselesi değildir, hedef Türkiyedir diyerek hem tabanın gazını almış hem de mevcut siyasal iklimi oya çevirmeye çalışmıştır.

Ancak mevcut siyasal iklim fazlasıyla anti NATOcu bir hal alınca, bizzat sözcüsü İbrahim Kalın, Erdoğan adına NATOyla ilişkiler kesilmemeli mesajı vermiştir.

AKP Hükümeti adına da Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu çıkıp NATO skandalı değil, FETÖ skandalı demek zorunda kalmış, taktik manevrayla rüzgârın yönünü saptırmaya çalışmıştır.

NATOnun Atatürk ile Erdoğanı bir tatbikatta hedef alması yetmemiş gibi, Kanadada yapılan NATO toplantısında da Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akarın 15 Temmuzdaki, boğazında iz olan fotoğrafı kullanılmıştır!

Org. Akar ise siyasal genlerindeki Necip Fazılcılıktan olsa gerek, NATOdan çıkılmalı diyenlere karşı NATO müttefikliğimizin ve dayanışmamızın baltalanmasına izin vermemeliyiz mesajı vermiştir!

Kısacası AKPden MHPye uzanan bir sağ yelpaze, genetik kodları gereği yine NATOculuk yapmıştır!

NATO karşıtlığı da, anti-emperyalizm ve Atatürkçülük gibi AKP-MHP koalisyonun programı değil, iktidarlarını sürdürebilmek için ihtiyaç anında sarıldıkları kullan-at türü kavramlardır!

AKPnin de MHPnin de programı NATOcudur!

NATODAN ÇIKAMAYIZCILAR!
Bir de, az olmakla birlikte, bazı ulusalcı-Kemalist çevrelerde görülen utangaç NATOculuk var. Sağdakilerden farklı olarak daha güvenlik gerekçeli bir NATOculuk yapıyorlar.

NATOdan öyle kolayca çıkamayacağımızı, NATO silahları olmazsa savaşamayacağımızı, ABDye karşı koyamayacağımızı, NATOdan çıktığımız anda Çin ve Rusyanın kucağına düşeceğimizi savunuyorlar!

Tanzimattan beridir süren bir bağımlı aydın bakışır bu bakış…

Atatürkün bağımsızlık mücadelesinden dersler çıkaramamış, tıpkı o dönemki yapamayızcılar gibi mandacılığa mahkumdurlar.

Yanı başındaki komşusu İranın ABD ambargosuna rağmen nasıl milli silahlar ürettiğini göremeyecek kadar Batı-kördürler!

BAĞIMSIZLIKÇI DEVRİMCİ GELENEK
Neyse ki bu topraklarda bağımsızlıkçı gelenek asıl gelenektir!

O gelenek Atatürkte cisimleşmiş ya istiklal ya ölüm olmuştur, Nazımlarda cisimleşmiş Koreye asker gönderilmesine karşı duruşa dönmüştür, Denizlerde cisimleşmiş Dolmabahçede Amerikan askerlerini denize dökmüştür!

O gelenek güç yitirse de, bugün yine ayaktadır: Bazen TGBli gençlerin Amerikan askerilerine çuval geçirmesiyle, bazen Aydınlıkçıların İncirlik kapatılsın eylemiyle, bazen komünistlerin NATOya hayır yürüyüşüyle, bazen devrimcilerin kahrolsun Amerikan emperyalizmi haykırışıyla, bazen Sol-Kemalistlerin yaşasın tam bağımsız Türkiye şiarıyla, bazen gelişi güzel yan yana gelerek iktidarı sallayan milyonların Mustafa Kemalin askerleriyiz sloganıyla…

Bu bağımsızlıkçı geleneği sürdürmek, büyütmek ve iktidar yapmak Namık Kemallere, Mustafa Kemallere, Nazım Hikmetlere, Deniz Gezmişlere borcumuzdur! 

Eğitim