unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ahmet Şık'ın annesi: Benim oğlum Reina katliamını yaptı da bizim mi haberimiz yok?

Barış Yarkadaş, Şık'a su verilmediğinin ortaya çıkmasının infial yarattığını söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık'a tutuklandığı ilk üç gün su verilmemesi ve avukatlarıyla görüştürülmemesini TBMM'ye taşıdı.

Ahmet Şık'a "tecrit uygulaması" adı altında işkence uygulandığını belirten Yarkadaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a seslendi. Yarkadaş, Ahmet Şık'a su vermeyen ve avukatlarla görüşmesini engelleyen yetkililer hakkında soruşturma başlatılmasını istedi. 

Bekir Bozdağ'ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Yarkadaş, "Bir tutuklu ya da hükümlüye su vermemek işkencedir. İşkence yapmak insanlık suçudur; işkence yapmak şerefsizliktir" dedi.

Şık'ın kendi ifadesiyle "hakikat"in peşinde olduğu için cezalandırılmak istendiğini de belirten Yarkadaş, "Ahmet'in suçunu biliyoruz. Ahmet, hem gerçekleri yazdı hem de 15 Temmuz alçak darbe girişimine ilişkin sorular sorduğu İçin cezalandırılıyor" ifadesini kullandı.

Sabah saatlerinde Ahmet Şık'ın annesi Fatma Şık'ın kendisini arayarak "Benim oğlum Reina katliamını yaptı da bizim mi haberimiz yok? Ona nasıl olur DA su vermezler!" diyerek tepki gösterdiğini belirten Yarkadaş, "Bu insanlara bu acıları yaşatmaya hakkınız yok" dedi.

Fatma Şık'ın " Gerçek FETÖ'cüler ortada fink atarken benim oğlumu hiç ilgisinin olmadığı, onların yüzünden eziyet çektiği FETÖ'den tutuklamalarını sindiremiyorum" dediğini aktaran Yarkadaş, "Ahmet'i tutuklayanlar 78 milyon insanın aklıyla dalga geçiyor" ifadesini kullandı.

Fatma Şık'ın "Benim oğlumun tek bir örgütü var; o da Hakikat..." dediğini belirten Yarkadaş, "Gerçek bu denli açık ve çıplak..." dedi.

Şık'a su verilmemesi ve avukatlarıyla görüştürülmemesinin hak ihlali olduğunu vurgulayan Yarkadaş, "Olası bir referandum öncesi, muhaliflere gözdağı veriyorlar" ifadesini kullandı.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

Bakan Gül'den iki kez oy kullanan kişiyle ilgili konuştu

Güncel

Erdoğan'ın oğlundan Muharrem İnce'ye engel

Güncel

Yurt dışı oy verme işlemleri sona erdi

Güncel

Eski kimlikle oy kullanılır mı?

Güncel

Bu sefer aklımızı kullansak mı? Cüneyt Ayral yazdı...

Güncel

Muharrem İnce gazetecilerle buluştu: Yanlı medyaya rağmen milyonlar sokakta

Güncel

Yandaş yazar: İslamcı kılıklı bu Kemalist'i kim soktu mahalleye?

Güncel

AKP'li dekandan kadınlara gerici saldırı

Güncel

Eskişehir'de feci kaza

Güncel

YSK Başkanı açıkladı: İki oy kullanan kişi gözaltında

Güncel

E-5'te zincirleme kaza

Güncel

Erdoğan'a bağlı 5 yeni ofis