unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ak Saray'da şehit çocuğundan ağlatan terör sorusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Başak Tahan'a devretti. Çorum'dan gelen Necip Can isimli bir şehit çocuğu Erdoğan'a terör operasyonları hakkında soru sorarken gözyaşlarına hakim olamadı.

Erdoğan, "Bu teröristlerle ilgili mücadelemiz yoğun bir operasyon dizisiyle devam ediyor. Biz bu terörü teröristleri milletimizin huzuru, refehı için sonuna kadar mücadele ederek devam edeceğiz. Bizim şehidimizin kanı yerde kalmaz, kalamaz. O yüzden bu mücadelenin devamı geliyor. özellikle Güneydoğu bölgesi başta olmak üzere, bir taraftan operasyonlar devam ederken, bir taraftan da şehit ve gazilerimize yönelik devletimizin aldığı bir dizi yardımlar paketi var. Bunlar içinde konut edinmeden tutunuz, konutların yeniden inşasına yönelik birçok bakanlığımızın çalışmaları var. Şehitlerimiz bize emanettir. Onların aileleleri, çocuklarını açıkta bırakamayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan törenleri kapsamında AK Saray'daki makamında çocukları kabul etti. Erdoğan, çocuklarla tek tek selamlaştı. 16 çocuğa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da eşlik etti. Koltuğu 11 yaşındaki Başak Tahan, çocuk bayramı nedeniyle devraldı. Külliyeye gelen çocuklar arasında şehit çocukları ve engelli çocuklar da vardı. Erdoğan'ın kabulüne Çorumlu Necip Can damgasını vurdu. Çorumlu Necip soru soracağı sıra kendini tutamayarak ağladı.

"NABİ BEY BUNUNLA İLGİLENİN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara "Çanakkale Şehitliği'ni gezdiniz mi?" diye sordu ve çocukların sadece 4'ünün gezdiği öğrendi. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya dönerek "Nabi Bey, bu okullarımız demekki hiç gitmemiş, bununla ilgilenin" talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Sevgili çocuklar, hepinizin 23 Nisan Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Bizim de ülkemizi geleceğe hazırlamak için yürüttüğümüz çalışmalar sizlere daha güzel bir Türkiyebırakmak içindir. Milyonlarca yaşıtınız içinden geleceğin cumhurbaşkanları, akademisyenleri, bakanları da çıkacaktır. Dünyaya estetiğin ve duygunun penceresinden bakmayı öğrendiğinizde eminim daha güzel olacaktır. Tarihimizi çok iyi öğrenin. Özellikle Çanakkale Şehitliği'ni mutlaka ziyaret edin.

Yaşınızın kıymetini bilin. Bunlar geri kaldığında bir daha asla geri gelmeyecek günlerdir, bunu unutmayın. Verdikleri mücadeleyle bizleri bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum."

erdogan-a-soru-soran-cocuk-gozyaslarina-boguldu-8380103_9270_m.jpg

11 YAŞINDAKİ CUMHURBAŞKANI BASININ SORULARINI YANITLADI

Erdoğan, çocuklara yaptığı konuşmanın ardından koltuğu 11 yaşındaki Başak Tahan'a bıraktı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tarhan, kadın ve erkek eşitliğine değindi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ O İŞİ HALLEDİYOR"

Bir muhabirin "Başkanlık sistemi konuşuluyor, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Sayın Cumhurbaşkanımız o işleri hallediyor" yanıtını verdi.

ŞEHİTLER İÇİN İSTİKLAL MARŞI'NI ÇALDI

Başak Tarhan, daha sonra flütle 'hayat bayram olsa' ve şehitlerimiz için İstiklal Marşı'nı çaldı.

erdogan-a-teror-olaylarini-soran-cocuk-8380103_x_4409_300.jpg

SORU SORARKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Konuk çocuklardan biri soru soracağı sırada kendini tutamayarak ağladı. Şehitler ve yakınlarıyla ilgili soru soran Çorumlu Necip Can'ı Cumhurbaşkanı Erdoğan teselli etti. Erdoğan, "Şehit yakınlarına sahip çıkmak devletin görevidir," dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun üzerine "Bizim şehidimizin kanı yerde kalamaz, kalmayacak. Bunun için terör operasyonları kararlılıkla devam edecek" dedi.

Erdoğan, konuşmasının devamında "Devlet bütün şehit ailelerinin çocuklarını da üniversitenin son sınıfına kadar okutacaktır" şeklinde konuştu.

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Rıza Sarraf New York sokaklarında

Güncel

ALES'e girecekler dikkat: YÖK yönetmelik değişikliği durduruldu

Güncel

Times: Suriyelilerin oyları seçimleri Erdoğan lehine etkileyebilir

Güncel

İki kez oy kullanan kadın serbest bırakıldı

Güncel

Kadın düşmanı dekan kendini savunursa: Harf hatasıymış

Güncel

Muğla'da gece kulübüne silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Güncel

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Güncel

Vahşetin ardından ilk ifade ortaya çıktı

Güncel

Suruç'ta öldürülen esnaf ve oğullarının avukatlara verilmeyen otopsi raporu

Güncel

Tutuklanan gazeteci Hakan Gülseven'e tahliye

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var