unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Akil Gençlerin sahur programlarına yoğun ilgi

Son dönemde ülke gündemine ilişkin yaptığı çalışmalarla dikkat çelen Akil Gençler Platformu İstanbul İl Başkanlığı, Ramazan ayı boyunca İstanbul’un değişik ilçelerinde sahur programlarında gençlerle bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis ve İstanbul İl Başkanı Erhan Vergili’nin katıldığı programa gençler büyük ilgi gösterdi.  Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan program konuşmaların ardından sohbet havasında devam etti. 

ERHAN VERGİLİ: “RAMAZAN BOYUNCA BİNLERCE GENÇLE BULUŞTUK' 

Ramazan ayı boyunca İstanbul’un değişik ilçelerinde binlerce gençle bir arada iftar ve sahur yaptıklarını belirten İstanbul İl Başkanı Erhan Vergili; “Her geçen gün daha da büyüyoruz. İstanbul’da kısa bir süre içerisinde teşkilatlandık, ülke gündemimizle ilgili paneller-söyleşiler düzenliyoruz. 56 ilde teşkilatlanmış olan platformumuz Edirne’den Hakkari’ye birlik ve kardeşlik köprüsüdür. Özellikle Ramazan ayında Genel Başkan Yardımcımız Muhammed Talha Enis’in de büyük destekleriyle İstanbul İl Başkanlığı olarak Şırnak’a bir yardım tırı gönderdik. Erzak, oyuncaklar, kadın-erkek giysileri, çocuklar için kıyafetler. Biz de Şırnak’a giderek orada ki şehit ailelerimizi ziyaret edeceğiz, bayramımızın ilk gününü orada geçireceğiz. Çocuklarımıza bayramlık hediye edeceğiz. İstanbul İl Başkanlığı’mız önümüzdeki günlerde farklı projelerle yine gençlerle buluşmaya devam edecek' dedi.

akil-gencler-istanbul.jpg 

MUHAMMED TALHA ENİS: “DAVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Sözlerine geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı’ndaki alçak saldırıyı lanetleyerek başlayan Akil Gençler Platformu Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis ise ülkemiz için birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan konuşmasında;  “Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi “Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük'. Biz ümmeti Muhammed olabilmenin sözüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri’nin yıkılmaz surları yıkarak bizlere miras bıraktığı bu toprakların torunları olarak biz bu davaya sahip çıkacağız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin inşallah' dedi. 

Gençlerin sorularını da yanıtlayan Muhammed Talha Enis, ülke gündemi ve Akil Gençler Platformu’nun çalışmalarıyla ilgili de önemli bilgiler verdi. 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni