unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP Artvin Milletvekili Kışla'dan Cerattepe için istifa resti çekti

Artvin Cerattepe'de yandaş Cengiz Holding'e tahsis edilen maden alanına Artvin halkının direnişi sürüyor. AKP iktidarı, Artvin halkının üzerine polis ve jandarma ile gittikçe, Artvin halkının direnişi artarak devam ediyor.

AKP'Lİ VEKİL İSTİFA NOKTASINA GELDİ

Geçtiğimiz günlerde Cerattepe'de yapılacak madeni savunan AKP Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AKP iktidarının Artvinlilere yönelik sert tavrı üzerine istifa noktasına geldi. 

Kışla, "Artvin halkı mevzu bahis proje ile ilgili endişelerin görmezden gelinmesi ve vekilleri olarak Sayın Başbakan'a ve Sayın Cumhurbaşkanına ilettiğim mesajların ciddiye alınmaması yıllarca emek verdiğim bu hareketteki yerimi ve hatırımı sorgulamama neden olmuştur. İstifa ile ilgili kararımı daha geniş bir istişareden sonra siz değerli vatandaşlarımıza ve basın mensuplarına aktaracağım. Bu yanlıştan çok geç olmadan dönülmesini diliyor, şanlı Artvin halkına haklı direnişlerinde vekilleri olarak yanlarında olduğumu tekrar belirtmek istiyorum" mesajını paylaştı.

kisla.jpg

Konu üzerine AKP Artvin Milletvekili İsrafil Kışla'nın danışmanı ABC'ye "Herkes bir şey söylüyor. Ben bir açıklama yapamam" dedi.

MADENİ SAVUNMUŞTU

AKP Artvin Milletvekili İsrafil Kışla A Haber'e verdiği demeçte, "Cerattepe meselesi sabote edildi" şeklinde konuştu. Cerattepe'de yapılacak madenin Artvin'e hiçbir şekilde zarar vermeyeceğini iddia eden Kışla, "İlimizin zararına olacak bir yatırıma o ilin milletvekili evet demez" demişti.

Yeşil Artvin Derneği'ni hedef gösteren Kışla, "Tamamen Yeşil Artvin Derneği'nin halkı manipüle etmesidir. Doğru ve gerçek bilgilerin halka anlatılmasının ortamını dahi sağlatmadılar, sabote ettiler. Halkımız, gerçek bilgilere ulaşamadı." ifadelerini kullanmıştı.

Kışla, maden faaliyetlerinin Artvin ekonomisine katkı sağlayacağını öne sürerek, "Bugün madene karşı mücadele edenler, yarın ekmeğini en çok yiyenler olacaktır" demişti. 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan koalisyon açıklaması

Politika

Başbakan Yıldırım'dan Kandil açıklaması!

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

Erdoğan: Parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil

Politika

Çevirmene ‘terör propagandası' davası

Politika

Karamollaoğlu'ndan AKP'ye: İstifa için adaylarımıza baskı var, acınacak haldesiniz

Politika

HDP'den Diyarbakır'da büyük miting

Politika

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: 'Hiç utanmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor

Politika

Meral Akşener: Bunları onlara yedireceğiz!

Politika

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce iktidarın dengesini bozdu

Politika

Erdoğan ses kaydıyla oy istiyor!

Politika

F-35'leri teslim alacak Türk heyet ABD'ye ulaştı