unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Başkanlık fiilen başladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Manisa Ahlatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ortaklığında ilki düzenlenen 'Bitlisliler Tanıtım Günleri'ne katıldı. Manisa Fuar Alanı'nda düzenlenen etkinliğe; AKP Genel Başkan Yardımcısı Demiröz'ün yanı sıra AKP Manisa milletvekilleri Murat Baybatur, Selçuk Özdağ ve Recai Berber, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Çiçek, daire müdürleri ve çok sayıda Bitlisli katıldı. 

"KOALİSYON, ÜLKELERİ HER ZAMAN YERİNDE SAYDIRIYOR"

Başkanlık sistemine ilişkin açıklamalar yapan Demiröz, "Türkiye'de Başkanlık sistemi fiilen başlamıştır. Şu anda fiili olarak Başkanlık sistemi var. Biz milletvekillerine düşen bundan sonra TBMM'de anayasayı statüye uydurmaktır. Bundan sonraki tek amacımız budur. Genel kurulda dokunulmazlıkların kaldırılması noktasındaki gibi destek alırsak bu da direk geçecek. Desteği alamasak referanduma gideriz. O da olmaz ise millete gideceğiz. Çünkü en iyi destekçimiz millettir. Ülkemizde fiilen başlayan başkanlık sisteminin kısa sürede anayasaya uygulanacağı ve darbe anayasasından kurtulacağımızı umuyorum. Bakanlar Kurulu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantısını yaptı. Bundan sonra da daha sık toplanacak. Şu an itibariyle partili bir cumhurbaşkanı sistemimizin oturduğunu görmekteyiz. Bize düşen üzerimize yapışan bu darbe anayasasından kurtulmak ve topluma uygun bir sistem uygulamak. Dünyada 106 ülke başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bizim gibi parlamenter sistemlerle yönetilen ülkelere bakıldığı zaman iktidar olmak için yüzde 50 oy olması gerekiliyor. Koalisyon, ülkeleri her zaman frenleyerek, yerinde saydırıyor. Atağa çıkmamız için koalisyon hükümetlerine mahkum olmamamız lazım" dedi. 

"CHP MİLLETTEN KORKTU"

Son olarak dokunulmazlıkların kaldırılmasına değinen Demiröz, "CHP, milletten korktuğu için 15-20 milletvekiliyle destek verdi. Bence uygun olanı oldu. Herkes yargı önüne çıksın. Aklanan gelsin görevini yapsın. Ülke bölünmez bir ülke. Bu ülkenin bölünmesine ve insanlarına kastedenler gerekli cezaya çarptırılsın" diye konuştu. 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Politika

Düzce'de oylar yeniden sayılıyor

Politika

Çipras, Erdoğan'ı arayarak tebrik etti

Politika

İnce'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

Biz varız, siz de varsanız Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam edeceğiz!

Politika

Akşener'in açıklama yapacağı tarih belli oldu

Politika

MHP'nin Konya'daki ilk kadın vekilinden idam çıkışı!

Politika

Seçim sonuçlarının ardından CHP'de toplu istifa

Politika

Eren Erdem'den istifa çağrısı

Politika

CHP MYK yarın toplanıyor!

Politika

AKP'den İnce'nin açıklamalarına ilk yorum

Politika

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Politika

TGS, Erdoğan'ın 'OHAL'i kaldırma' sözünü hatırlattı