unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP İlçe Başkanı, "Siyasi ikballer peşindekilerden yoruldum!" dedi ve istifa etti!

.AKP Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, yaptığı yazılı basın açıklamasında 2009 yılından itibaren AKP çatısı altında çeşitli kademelerde hizmet verdiğini belirtti. 5 yılı aşkın süre il başkan yardımcılığı, 30 Mart 2014 seçimleriyle belediye meclis üyeliği ve 12 Mayıs 2014 tarihinden itibaren de merkez ilçe başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Birkan İş, "Ak Parti'de siyaset yapmak benim için her zaman bir onur olmuştur ve bu onura layık olmak için de tüm gücümle çalışmaktayım. Çünkü Ak Parti'de siyaset yapmak bilgi, birikim ve tecrübe ister. Elimden geldiğince ve dilimin döndüğünce de bana verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Geçmiş dönemde ve bundan sonraki hayatımda kimsenin adamı olmadan, diklenmeden dik durmak hayat felsefemin temelini oluşturmuştur. Bununla birlikte hesap verilecek makam sadece yüce Allah ve vicdanımdır. Bunları düşünceden ötede, uygulamada da çaba gösterdiğim ilkeler olarak benimsemeye çalıştım. Bugün itibariyle büyük bir gurur ve özveri ile yürüttüğüm merkez ilçe başkanlığından ayrılmış bulunmaktayım. İstifa dilekçemi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı'na iletilmek üzere il başkanlığına sundum" ifadelerine yer verdi.

Kimsenin adamı olmadan, kimseden emir ve talimat almadan teşkilat bütünlüğünü sağlayacak şekilde, kararların altına imza attıklarını kaydeden Birkan İş, şu ifadeleri kullandı:
"Ancak gelinen nokta itibari ile hala mevcut Burdur il teşkilatı bel altı sataşmalar ile yıpratılmak istenmektedir. Her ne kadar bizler sorunlar karşısında birlik olmaya gayret etsek de birçok noktada bizler arka plana itilmiş, tüzük ile belirlenen yetki ve sorumluluklarımızın uygulamasında birçok noktada devre dışı bırakılmaya çalışılmış ve hep siyasi ikballer ön plana çıkmıştır. Oysa olması gereken asla bu değildir. Benim verdiğim bu ayrılma kararı, bu kadar yoğun olumsuzluklar karşısında yenilgiyi kabul etmek değildir. Ayrıca icra merciinde olan vekillerimize ve il başkanımıza karşı da bir kılıç çekme olayı değildir. Bununla birlikte asla teslimiyet olayı da değildir. Bu bir duruş meselesidir."
 

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Politika

Yandaş yazar coşa geldi: Yağmur ve dolu dış güçlerin işi

Politika

AYM, 'Yetki Kanunu'nun iptal istemine' ilişkin incelemesini tamamladı

Politika

Bu haber sigara içmeyen emekçileri ilgilendiriyor: Mesai düzenlemesi

Politika

Erdoğan'ın danışmanı TRT yönetim kurulu üyeliğine atandı

Politika

Meteoroloji'den o illere 'sel' uyarısı!

Politika

Tarım Bakanı şaşkın, Tarım Bakanı çaresiz: Hayretler içerisindeyim

Politika

Demirtaş'tan son konuşma: Bu akşam saat 17:50'de TRT Haber'de

Politika

'Bu Düzen Değişmeli' diyenlerin seçim yasaklarından önceki son konuşması

Politika

'Fuat Avni' hesabının yöneticisi olduğu iddia edilmişti: ABD'de görüntülendi

Politika

Seçimden bir gün önce HDP yöneticileri hakkında yakalama kararı

Politika

Hükümetten açıklama: Amerika bizim çok önemli bir ticaret ortağımız değil

Politika

İstanbul Maltepe'ye akın ediyor!