unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP, internet medyasını susturmaya hazırlanıyor: 15 site kapatılacak!

13 yıl içinde Medyayı 'havuz medyasına' çeviren AKP iktidarı, yandaşlaştıramadığı medyayı da hukuk dışı yollarla susturmaya devam ediyor. 

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) kanalıyla bağımsız haber sitelerini keyfi olarak erişime engelleyen AKP iktidarı, aralarında ABC Gazetesi'nin de olduğu bir çok siteyi erişime kapatmaya hazırlanıyor.

Daha önce istihbarat servisimize ulaşan bu bilgi, AKP'ye yakın Twitter hesabı tarafından açıkça teyit edildi.

TWİTTER'DAN İLAN EDİLDİ

AKP ve Saray'a yakınlığı ile bilinen Twitter'daki 'Başkantçi' hesabı, erişime engelleneceğini iddia ettiği internet haber sitelerinin lidtesini açıkladı. Aralarında ABC Gazetesi'nin de olduğu 15 haber sitesinin erişime kapatılacağını yazan 'Başkentçi' hesabının paylaştığı mesaj şöyle:

"Aktifhaber,postmedya,pressturk,noktadergisi,haberdar,bazhaber,rotahaber sitelerinin Türkiye'den erişimi engellenecek. meydangazetesi,insanhaber,samanyoluhaber,abcgazetesi,ideallhaber, sosyalmanset, medyayazar, gazetemanifesto Türkiye'den erişime kapatılacak."

h-049.jpg

MUHBİRLER İÇİMİZDEN: HESAP VERECEKLER

AKP'nin susturulacak medya ile ilgili listesini yapanların yine internet medyasının içinden olduğunu biliyoruz. Gün gelecek, Abdülhamid'in jurnalcilerinin hesap verdiği gibi, onlar da hukuk ve tarih önünde hesap verecekler. Basın tarihi, basın özgürlüğü mücadelesi verennleri yazdığı gibi, iktidar yanaşması jurnalcileri de yazacaktır.

GAZETECİLİK SUÇ DEĞİL; SUSMAYACAĞIZ

Halkın haber alma özgürlüğüne her fırsatta saldıran AKP, televizyon ve gazeteleri baskı ve türlü yöntemlerle 'yandaş' hale getirdi. Artık medyada iktidarın istemediği hiç bir şey haber olmuyor. Bunun alternatifi olan internet medyası ise habercilik yaparak halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlıyor. Yayın hayatına 1 Kasım seçimlerinden günler önce başlayan ve kısa sürede yaptığı habercilikle okurların dikkatini çekmeyi başaran ABC Gazetesi, bütün baskı ve saldırılara rağmen habercilik yapmaya devam edecek. Hukukun ayaklar altına alındığı ve anayasal güvencelerin bile artık güvence olmaktan çıktığı bir hukuk ortamında, kanunların bağımsız gazetecileri ve bağımsız medya kuruluşlarını koruyacağı konusunda inancımız olmasa da, siz okurlarımızın bize gösterdiği ilgi ve duyduğunuz güveni boşa çıkartmayacağımızı ve bağımsız yayıncılık yapmak için her türlü yasal yolu zorlamaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Ve AKP iktidarına sesleniyoruz: Gazetecilik suç değildir, asıl suç medyayı susturmaktır!

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

İlgili Haberler

Medya

Tutuklu gazeteci Doğan'a Gazetecilikte Cesaret Ödülü

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!