unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'de 'Kardeşim Esad'a dönüş sinyalleri!

Rusya Dışişleri Sergey Lavrov ileTürkiye Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu Soçi'de bir araya geldi. Görüşmede Çavuşoğlu,Türkiye'nin Suriye'de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

Lavrov ve Çavuşoğlu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği 36. Bakanlar Konseyi'ne ev sahipliği yapan Rusya'nın Soçi kentinde görüştü.

TÜRKİYE, SURİYE POLİTİKASINDA U DÖNÜŞÜ MÜ YAPIYOR?

İki bakanın bir araya gelmesi, Su-24 tipi Rus uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesinin ardından yapılan Rusya ile Türkiye arasında yapılan en üst düzey yüzyüze görüşme. Grüşmede Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

ÇAVUŞOĞLU: ÇOK YAPICI BİR GÖRÜŞME

Çavuşoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "İki tarafta da ilişkileri kriz öncesine dönüştürme isteği var. Çok yapıcı ve olumlu bir görüşmeyi gerçekleştirdik.

TÜRKİYE, SURİYE'DE RUSYA İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAKMIŞ

Bakan Çavuşoğlu, İsrail ve Rusya ile ilişkilerin normalleşmesinin ardından Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile de normalleşme sürecinin başlayabileceği mesajını vererek, "Suriye’de siyasi çözüm en iyi çözümdür. Geçmişte Rusya ile Esad’ın kalması, gitmesi konusunda farklı görüşlerimiz oldu. Şimdi de aynı fikirdeyiz demek zor olabilir ama farklı fikirleri görüşebiliriz. Tekrar masaya dönüldüğü için her konuyu görüşebiliriz" ifadesini kullandı.

Rusya Büyükelçiliği'nden açıklama!

Rusya'nın Türkiye Büyükelçiliği'nce yapılan açıklamada ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye ile Rusya arasında "Suriye'de kimin terörist olup kimin olmadığı konusunda Türkiye ile anlaştık" dediği ifade edildi. Türkiye Suriye'de Fetih Ordusu adı altında toplanan El Kaide unsurlarına açık destek veriyordu. Bunların içerisinde Nusra Cephesi ve Ahrar'uş Şam çatı örgütünün liderliğini üstleniyor. Ahrar'uş Şam, özellikle İHH üzerinden desteklenen bir örgüt ve Erdoğan'ın Mavi MArmara başlığında İHH'yı satması da buna dair bir adım olarak yorumlanıyor. 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Halk ve ötesi

Güncel

FT: Erdoğan bu kadar zayıf nadiren görüldü

Güncel

TBMM'den Mimar Sinan açıklaması

Güncel

AKP'li yazardan sürpriz seçim kararı

Güncel

Ankara'da IŞİD operasyonu

Güncel

İstanbul Maslak'ta bir gökdelende yangın çıktı

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı