unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'li Arınç ve Toptan cemaatçilere üstün hizmet ödülü vermiş!

TBMM'nin AKP'li başkanlarının, Fethullah Gülen cemaatine yönelik darbe girişimi soruşturmalarında tutuklanan ve kapatılan kişi ya da kurumlara "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" dağıttığı ortaya çıktı. CHP Milletvekili Mazlum Nurlu, "Bu ödüller geri alınacak mı?" diye sordu.

ARINÇ VE TOPTAN DÖNEMİNDE VERİLDİ 

Ödüller TBMM tarafından düzenlenen törenle, 2006 yılında Bülent Arınç'ın başkanlığı döneminde Hacı Boydak'a, 2008 yılında Köksal Toptan'ın başkanlığı sırasında "Kimse Yok mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğine" verildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası iş adamı Hacı Boydak tutuklandı, Kimse Yok mu Derneği kapatıldı, yöneticileri tutuklandı. "FETÖ"cülere verilen TBMM üstün hizmet ve onur ödüllerinin geri alınıp alınmayacağını soran CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, “Ödüllere ilişkin siyasi yaklaşımlar, TBMM'nin onur ve haysiyetine büyük zarar vermektedir' dedi.

'ÖDÜLLER GERİ İSTENECEK Mİ?'

TBMM Onur Ödülü Yönetmeliğinin 7'nci maddesindeki “Devletin şahsiyetine karşı işlenen cürümlerden dolayı hüküm giyenler, kamu hizmetinden yasaklılar, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçlarından biriyle hüküm giymiş olanlar, TBMM Onur Ödülüne aday olarak belirlenemezler' hükmünü de hatırlatan Nurlu, “FETÖ'cülere verilen bu ödüller mutlaka geri alınmalıdır. Bu ödüller demokrasinin ve parlamentonun haysiyetidir' dedi. 

FETÖ'cülere verilen TBMM Üstün Hizmet Ödüllerinin hangi gerekçeyle verildiğinin de kamuoyuna açıklanması gerektiğini söyleyen Nurlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın cevaplaması için verdiği soru önergesinde şu sorulara da cevap istedi:

– Bugüne kadar TBMM'den Onur Ödülü ve Üstün Hizmet Ödülü alan fakat FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olduğu için kapatılan kurum ve kuruluşların hangileridir ?

– Kapatılan Kimse Yok mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğine TBMM Üstün Hizmet Ödülü verilmesine karar veren değerlendirme komisyonunda kimler görev almıştır ?

-FETÖ terör örgütü bağlantılı kişi ve kurumlara verilen TBMM Üstün Hizmet Ödülleri geri istenecek midir?

 

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

Güncel

Siirt'te 1 asker şehit oldu

Güncel

Köpeği yumruklayan kişi hakkında yeni gelişme

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı