unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'li Başkan: İmam hatipler meslek veren değil, lider olacakları yetiştiren okullardır

Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı açılış programına, AKP Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Mustafa Demir, AKP İl Başkanı Muharrem Göksel, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İLK ÜÇE GİREN ÖĞRENCİLERE UMRE ÖDÜLÜ

Odatv'den Bülent Karslıoğlu'nun haberine göre, açılış programında, TEOG yerleştirme sonuçlarına göre ilk üçe giren öğrencilere 'Umre’ ödülü verildi. İlk on beşe giren öğrencilere ise burs ödülü verildi.

akp-il-baskani-muharrem-goksel.jpg

“BEDENLERİMİZİ OHAL İLAN ETTİK'

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, öğrencileriher alanda en iyi bireyler olarak yetiştirme gayreti ve sorumluluğu içerisinde olduklarını söyledi. “Özellikle 15 Temmuz gecesi ülkemizi, değerlerimizi, dinimizi hedef alan alçakça ve haince darbe girişimi ile ümmet şuuru ile insan yetiştirmenin önemi bir kez daha anlaşılmış oldu' diyen Köseoğlu şunları söyledi: “Bu menfur girişimden elbette çok dersler çıkardık ülke olarak. Ve çok net olarak gördük ki ümmet için Türkiye ne ise, Türkiye için de İmam Hatip Okulları odur. Bu sebeple bizler de ülkemiz için, ümmet için, birlik ve beraberliğimiz için bedenlerimizde OHAL ilan edip, yüreklerimizi seferber ediyoruz.'

akp-samsun-milletvekili-orhan-kircali.jpg

 “GERÇEK İSLAM’IN ALTIN NESİLLERİ SİZ OLACAKSINIZ'

Kendisinin de imam hatip okulu mezunu 'bir abi’ olduğunu ve her zaman imam hatip okullarını desteklemeyi bir görev bildiğini belirten AKP’li Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bütün imam hatipleri 'Asım’ın sayısı olarak görüyoruz. Bütün Türkiye düşmanları birleşerek, Ortadoğu’nun sesi olan Türkiye’nin sesini kesmek için her şeyi yaptılar. Gerçek İslam’ın altın nesilleri siz olacaksınız' diye konuştu. Fethullah Gülen Cemaati de yetiştirdikleri öğrencilere  "altın nesil" göndermesi yapıyordu.

bayindirlik-ve-iskan-eski-bakani-mustafa-demir.jpg

'İMAM HATİP OKULLARI MESLEK VEREN DEĞİL, LİDER OLACAKLARI YETİŞTİREN OKULDUR'

“Ben de bir imam hatipli olarak sizinle aynı çatı altında bulunmaktan büyük bir gurur duyuyorum' diyen AKPSamsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “İmam hatip okulları gençlere meslek veren bir okul değildir. İmam hatip okulları düşünen, öğrenen ve lider olacak insanları yetiştiren okuldur. 15 Temmuz gecesi İmam Hatipli öğrencilere büyük bir iş düştü. Kimyayı, feni, matematiği iyi öğrendiğiniz gibi İslam’ı, Kuran’ı, sünneti de öğrenip anlatacaksınız. 15 Temmuz 2016 tarihini unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu tarih ikinci Kurtuluş Savaşı dönemidir. Bu vatanının savunmasında şahit olan demokrasi şehitlerimizin ailelerine rahmet diliyorum. Gaziler Günü’nü de kutluyor bütün gazilerin şifaya ermesini diliyorum' dedi.

 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sonuçlar gerçeği yansıtmıyor

Güncel

Konsensus Müdürü: Rakamlar gerçeği yansıtmıyor

Güncel

HDP Kriz Masası: Müşahit ve seçmenler okullardan uzaklaştırıldı

Güncel

HDP'den açıklama: Manipülatif sonuçlara itibar etmeyelim

Güncel

Gazeteci Yılmaz Polat: Yandaş basın başarısız oldu

Güncel

CHP'li Yarkadaş: Bizim açımızdan sonuçlar güzel