unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'li milletvekilinden Meclis Başkanı Kahraman'ın açıklamasına destek

Ahmet Hamdi Çamlı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın 'laiklik’ açıklamasına destek verdiğini belirterek, “Meclis Başkanımız bu laikçi anlayışla vuruşa vuruşa bir yerlere gelmiş bir insan. Millete zulmeden, millete işkence eden bu kadim laikçi, darbeci, anlayışla mücadele eden bir Meclis Başkanımız olması hasebiyle bunları birebir yaşamış ve bunlarla mücadele etmiş bir insan' dedi

Mecliste basın toplantısı düzenleyen AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni anayasada laiklik olmamalıdır' sözlerine destek verdiğini açıkladı. Ahmet Hamdi Çamlı, İsmail Kahraman’a açıklamalarından dolayı yöneltilen eleştirilere tepki göstererek, şunları söyledi:

“Şu an devletimizde ve çevre komşu ülkelerde yaşanan bütün sıkıntıların altında CHP ve köklerindeki İttihat Terakki problemini yaşamaktayız. Bunu görmekteyiz. Bu kadar pislik, huzursuzluk problemlerin olmasına rağmen gayet demokratik ortamda demokrasiyle milletin reylerini vererek desteklediği bir milletvekili arkadaşımızı ve Meclis Başkanını kalkıp ağza alınmayacak küfürlerle o köşe yazarları, siyasileri görüyorsunuz. Hem de demokrasiyi koruyacağız diyorlar. Demokrasi adına mücadele ettiklerini söylüyorlar. Kim bunu söyleyenler demokrasiyi, insan haklarını katledenler. İnsanları zulmedenler. Bunlara karşı milletimizin tepkisi vardır.'

Ahmet Hamdi Çamlı, 1 Kasım seçimlerinden önce yeni bir anayasa yapma konusunda millete söz verdiklerini belirterek şöyle konuştu:

Bu anayasanın konuşulduğu şu günlerde Meclis Başkanımız gayet demokratik bir şekilde kendi yaşadığı kadim tecrübeye de dayanarak, çünkü, Meclis Başkanımız sosyal hayatın ve siyasetin içinde bir insan. Ve bu laikçi anlayışla vuruşa vuruşa bir yerlere gelmiş bir insan. Millete zulmeden, millete işkence eden bu kadim laikçi, darbeci, anlayışla mücadele eden bir Meclis Başkanımız olması hasebiyle bunları birebir yaşamış. Ve bunlarla mücadele etmiş bir insan. Şimdi yeni bir anayasa yapılacak ve diyor ki 'Bu anayasada laikliği tarif edelim’. Bu tarihte olduğu gibi bir zulüm aracı olmasın. İnsanlarımız elinde Kuran’ı Kerim okunurken polis arabalarına doldurulup nezarethanelere taşınmasın. Bunları yaşadık. 163’üncü madde değneğiyle dini inancına bağlı insanlara yapılan zulümleri hepimiz yaşadık. Onun için Meclis Başkanımız İsmail Kahraman Beyin arkasında olduğumuz, açıklamalarını desteklediğimizi yeni anayasada laikliğin tarif edilmesi gerektiğini tekrardan ve bir zulüm aracı olmaktan ziyade insanları birleştirici ve ülkenin gelişmesine yardımcı olacak şekilde bizde istiyoruz. Bende İstanbul milletvekili olarak İstanbullu seçmenlerin dileğini kürsüde beyan etmek istedim.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak