İçten'in açıklamalarının özeti şöyle:

'Bölgede bazı ilçelerde HDP belediye başkanı olduğu halde çukur kazdırmayan belediye başkanları vardı onlar görevden alınmadı. Onlara kayyum da atanmadı. Hala görevde olan HDP'li belediye başkanları var. Neden mesela Ağrı Belediye Başkanı görevden alınmıyor. Çünkü Sırrı Sakık kendi iline çukurları kazdırtmadı ama Gültan Kışanak Diyarbakır'ın birçok ilçesini savaş alanına çevirdi. Şu da önemli; aynı Gültan Kışanak 1 buçuk yıl önce çukur kazanlar tarafından gözaltına alındı, kimse ses çıkarmadı buna. Devletin gözaltına alınmasına birileri ses çıkarıyor ama bir buçuk yıl önce YDG-H tarafından gözaltına alınan Kışanak için kimse ses çıkarmamıştı. Gültan Kışanak çukurlara yüzde yüz destek vermediği için YDG-H güçleri gözaltına aldı ve iki gün sorguladılar, bunu Diyarbakır halkı çok iyi biliyor. Aynı YDG-H unsurları yine Osman Baydemir'i gözaltına alıp sorguladığını Türkiye kamuoyu dün gibi hatırlıyor. Yarın Gültan Kışanak ile ilgili sorgu kasetleri yayımlanacak, hepimiz izleyeceğiz.'

 

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'li vekil: Gültan Kışanak'ın sorgu kasetleri çıkacak

Daha önce "Dağda ölen PKK'lı da benim kardeşimdir" diyen AKP eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten “Sırrı Sakık kendi iline çukurları kazdırtmadı ama Gültan Kışanak Diyarbakır'ı savaş alanına çevirdi. Kışanak YDG-H tarafından sorgulandı, sorgu kasetleri çıkacak' dedi.

“SAKIK HENDEK KAZDIRTMADI, GÖREVİNE DEVAM EDİYOR"

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya konuşan AKP’li İçten, katıldığı televizyon programında Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın PKK'lıların çukur kazmasına izin vermediği için görevde olduğunu belirtti. İçten, "Neden mesela Ağrı Belediye Başkanı görevden alınmıyor. Çünkü Sırrı Sakık kendi iline çukurları kazdırtmadı ama Gültan Kışanak Diyarbakır'ın birçok ilçesine savaş alanına çevirdi" dedi.

"KIŞANAK'I SORGULADILAR, KASETLERİ ÇIKACAK"

İçten ayrıca tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gültan Kışanak'ın 1 buçuk yıl önce PKK unsurları tarafından hendeklere yeterli destek vermediği gerekçesi ile gözaltına alındığını da söyledi ve sorgu kasetlerinin çıkacağını ileri sürdü.

 

İçten'in açıklamalarının özeti şöyle:

"Bölgede bazı ilçelerde HDP belediye başkanı olduğu halde çukur kazdırmayan belediye başkanları vardı onlar görevden alınmadı. Onlara kayyum da atanmadı. Hala görevde olan HDP'li belediye başkanları var. Neden mesela Ağrı Belediye Başkanı görevden alınmıyor. Çünkü Sırrı Sakık kendi iline çukurları kazdırtmadı ama Gültan Kışanak Diyarbakır'ın birçok ilçesini savaş alanına çevirdi. Şu da önemli; aynı Gültan Kışanak 1 buçuk yıl önce çukur kazanlar tarafından gözaltına alındı, kimse ses çıkarmadı buna. Devletin gözaltına alınmasına birileri ses çıkarıyor ama bir buçuk yıl önce YDG-H tarafından gözaltına alınan Kışanak için kimse ses çıkarmamıştı. Gültan Kışanak çukurlara yüzde yüz destek vermediği için YDG-H güçleri gözaltına aldı ve iki gün sorguladılar, bunu Diyarbakır halkı çok iyi biliyor. Aynı YDG-H unsurları yine Osman Baydemir'i gözaltına alıp sorguladığını Türkiye kamuoyu dün gibi hatırlıyor. Yarın Gültan Kışanak ile ilgili sorgu kasetleri yayımlanacak, hepimiz izleyeceğiz."

 

 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Ses ver!

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu