unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP’liler cezaevinde 'terörist' ziyaret etti!

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevi Alt Komisyonu, Kırıkkale Cezaevini ziyaret etti. AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in başkanlığını yürüttüğü komisyon üyeleri, cezaevinde aralarında PKK, IŞİD ve El Nusra örgütü üyesi tutuklularla da görüştü.

Cezaevlerinde pek çok tutuklu ile, örgütüne bakmaksızın görüşmeler yaptıklarını açıklayan AKP'li Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi sonrası geri adım atarak 'Liderimin dediği dediğimdir. Biatsa biat, itaatsa itaat' demişti. Ancak Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Metiner bu açıklamanın üzerinden hemen sonra Kırıkkale Cezaevinde terör örgütü tutukluları ile görüştü. Cezaevini ziyaret eden isimler arasında AKP'li Fatma Benli, CHP'li Şenal Saruhan ve HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan da yer aldı.

Teröristleri ziyaret etmekle CHP suçlanırken komisyonun bu ziyareti dikkat çekti. Ziyarette cezaevindeki koğuşlara rastgele girildi ve hem adli hem de siyasi tutuklularla görüşüldü. Tutuklular arasında üç IŞİD ve bir grup El Nusra militanının yanı sıra PKK'lıların da olduğu belirtildi. Adli tutuklular arasında da cinayetten ceza almış bir kişinin de olduğu öğrenildi.

Meriner'in son çarkı

SİVAS SANIĞI DA ORADAYDI

CHP Ankara Milletvekili Şenal Saruhan ise ilginç bir sürprizle karşılaştı. Sivas'ta 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamındaki mağdurların yıllarca avukatlığını yapan Saruhan, bu ziyareti sırasında Sivas sanıklarından biriyle karşılaştı. Sanığın Saruhan'a “Size güven duyuyorum, haksızlık yapmadınız' diyerek teşekkür ettiği öğrenildi.

Öte yandan AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü de yaptığı açıklamada “İçimizde cezaevleriyle en çok uğraşan, en çok hükümlü, tutukluyla,  en çok terör şüphelisi veya hükümlüsü ile karşılaşan, konuşan, ziyaret eden benim. Bir milletvekilinin Bakanlıktan izin aldıktan sonra istediği kişiyle cezaevinde görüşmesinde sakınca yoktur. Birileri bunu açıkladı ise, isim isim “Şu kişilerle görüştü.' dediyse kabul edilebilir bir şey değildir' dedi.

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

İlgili Haberler

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa