unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'liler Malatya 2. Ordu Karargahına ateş açtı

TSK'daki Fethullahçı subayların başarısız olan darbe girişimi ve sonrasında ülkede iç savaş manzaralarını aratmayan olaylar yaşanıyor. Sabah saatlerinde darbecilerin  etkisiz hale gelmesiyle birlikte, askerlere yönelik soruşturma kapsamında 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti gözaltına alındı. Huduti, darbeden dolayı gözaltına alınmış olan en üst rütbeli muvazzaf asker oldu.

ABC Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre  Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe kalkışmasına yönelik yürütmüş olduğu soruşturma kapsamında, polis ekiplerinin 2. Ordu karargahına girmesinin ardından 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile birlikte 2. Ordu kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun ve 2 Tuğgeneral ile birlikte 160 askeri personel hakkında gözaltı kararı verilerek, gözaltı işlemi yapıldı.
Öte yandan, Ordu Karargahında bir binbaşının öldüğü öne sürüldü. Darbe yanlısı oldukları iddia edilen bir yarbay ile bir yüzbaşı ise tedavi altında tutuluyor.

GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAK!
Komutanları gözaltına alınan Ordu Karargahı'nda bulunan askerlerin ise dışarıya giriş-çıkışları Malatya Valisi Mustafa Toprak'ın emri ile yasaklanmış durumda. Saat 20.40’da, polis ekiplerine Altay Kışlası’ndan herhangi bir araç ya da personel çıkışına kesinlikle izin verilmeyeceği talimatı iletildi. 

AKP'Lİ MİLİSLER KIŞLAYI SARDI
Kışlanın etrafını ise AKP'liler sarmış durumda. ABC'ye konuşan kaynaklar kışlanın etrafını saran AKP'lilerin ellerinde pala, sopa ve pompalı tüfek olduğu bilgisini vererek, kışlaya doğru ateş açıldığını öne sürdü. Askerlerin aileleri evlatlarından haberdar olmaya çalışıyor ve askerler saatlerdir aç-susuz bırakılmış durumda.

2'inci Ordu Komutanı Adem Huduti doğuda yürütülen operasyonların başında. Huduti'nin, darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Malatya Valisi Mustafa Toprak'ın açıklaması ile görevinin başında olduğu belirtilmişti. Ancak Huduti'nin gözaltına alınması Fethullahçı darbe bahane edilerek, orduda geniş bir tasfiye hareketi mi geliyor sorularına neden oldu
 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da IŞİD operasyonu

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu