unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKtroller: ABC Gazetesi, sol Portal, İleri Haber kapatılacak!

AKP'ye yakınlığı ile bilinen; AKP ve yargısının alacağı kararları önceden duyurması ile tanınan AKtrollerden "Başkentçi" isimli tweeter hesabı, gazetemiz abcgazetesi.com ile bir dizi sol ve muhalif adresin susturulacağını yazdı.

Özellikle geçen hafta itibariyle başlayan ve bu süre içerisinde FETÖ ile bağlantısı bulunmayan, ancak 'AKP yarım kalan darbeyi tamamlıyor' diyebilen, muhalif, sol çizgileri ile Türkiye'de AKP-Erdoğan kliğine teslim olmuş merkez ve yandaş medya kurumlarına alternatif olarak yurttaşların gerçek ve doğru habere ulaşmasının tek yolu olan muhalif medya kuruluşlarına yönelik kapatma hamleleri hızını artırmıştı.

AKP'nin devlet içinde örgütlenmesini teşvik ettiği ve gazetemiz editörleri ve imtiyaz sahibi, genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ'ın da geçmişte mağduru olarak cezaevinde yattığı Fethullah Gülen Cemaati'nin 15 Temmuz darbe girişimi ardından da sözkonusu hesap kapatılacağımızı duyurmuş, ardından Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) geçerek gazetemizi kapatmıştı. sonradan bu operasyonun FETÖ taraftarı bürokratlar tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ardından TİB de kapatılmıştı.

Sonrasında yaptığımız itiraz ve alınan mahkeme kararının gazetemizin kuruluşundan önceye dayanması gibi bir dizi hukuki skandalın ardından gazetemize yönelik yayın yasağı kaldırılmış ve ABC yayın hayatına devam etmişti. 

Gazetemiz FETÖ'nün darbe girişimi öncesi ve sonrasında Gülen Cemaati'nin yarattığı tehlikenin boyutlarına sürekli dikkat çekmişti. Ancak, gazetemiz 15 Temmuz'un ardından AKP-Erdoğan kliğinin fırsattan yararlanarak yeni bir 'Sivil' darbe girişiminde bulunduğunun da altını çizmişti.

ABC Gazetesi, Türkiye'nin artık ana sorununun cemaatle hesaplaşma adı altında, faşizan bir rejim değişikliğine sürüklenmesi olduğunu da ısrarla vurgulamaktadır.

İşte o 'Ak Trol' hesabının gazetemizin de aralarında bulunduğu interhet sitelerinin kapatılacağına ilişkin yaptığı sosyal medya duyurusu:

baskent.png

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Medya

AKP'den 'muhalif kanalları silin' baskısı

Medya

Cem Küçük şimdi de AKP küskünlerini tehdit etti

Medya

RTÜK'ten TRT raporu

Medya

Sabah'ın son çırpınışları: İnce, 15 Temmuz'da tavla partisindeydi

Medya

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

Medya

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Medya

Tutuklu gazeteci Doğan'a Gazetecilikte Cesaret Ödülü

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"