unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Alper Taş: Türkiye'yi sağ siyaset böldü, biz yeniden kuracağız

Orhan ŞAHİN / ABC GAZETESİ

Haziran Hareketi'nin öncülüğüyle Kartal'da organize edilen Teslim Olmayacağız Mitingi kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. 'Başkanlık dayatmasına, OHAL rejimine Teslim Olmayacağız' diyerek yeni bir ortak muhalefet alanı yaratmak amacıyla organize edilen miting Saray'ın ve yandaşlarının hedefi oldu.

MİTİNG BAŞARILI OLDU

Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş'a göre mitinge yönelik bu saldırılar dahi, Kartal'da bir araya gelen on binlerin başarısı. 

Kartal Mitingi'ni ABC'ye değerlendiren Alper Taş, etkinliğin başarılı olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi de olan Taş'a göre, iktidara yakın medya kuruluşları tarafından mitingin hedef gösterilmesi, hem yandaşların korkusunu hem de mitingte ortaya çıkan iradenin doğruluğunu ve başarısını gösteriyor. 

'CHP'YE OPERASYON'

"AKP rejimine karşı olan, OHAL'e, başkanlığa karşı olan herkese terörist yaftası vurulmaya çalışılıyor. Gördüğümüz kadarıyla CHP'ye yönelik de böyle bir operasyon var. Ancak CHP'nin buna direnmesi gerekirdi" diyerek, CHP'nin Kartal mitingine ilişkin tavrını eleştirdi. Taş, "Bu tarz demogojilere prim verilmemesi gerekir" dedi. 

AKP'YE KARŞI OLAN EN GENİŞ KESİM BİRLEŞTİRİLMELİ 

Her şeye rağmen CHP tabanın orada olduğunu vurgulayan Alper Taş, "Onla görülmeyelim bununlara görülmeyelim korkusu yanlış. HDP'nin politikalarını benimsemeyebiliriz, ama yapılması gereken AKP rejimine karşı en geniş kesimlerle bir araya gelmektir. Zaten AKP medyası başkanlığa karşı olan herkesi hedef almayı görev saymış" diye konuştu. 

CHP'nin tavrında provokasyon korkusunun da olduğunu belirten Haziran Yürütme Kurulu üyesi Taş, "Aydınlık gazetesi çevresinin CHP içine oynaması ve AKP'ye yakın medyanın spekülasyonları CHP yönetiminde, partiye yönelik bir provokasyon olur mu korkusuna yol açtı" dedi. 

YANDAŞLARIN PROVOKASYONU BOŞA DÜŞTÜ

Mitingte kardeşlik, demokrasi, laiklik, özgürlük temalarının öne çıktığını ve yandaşların bütün saldırılarının boşa düştüğünü vurgulayan Alper Taş şunları söyledi:

"Türkiye'yi bu zihniyet böldü. Türkiye'yi bölen, parçalayan sağ ve siyasal İslamcı zihniyettir. Türkiye'yi onlar böldü, bizler birleştireceğiz. Eşitlik, özgürlük ve laiklik tememlinde Türkiye'yi birleştireceğiz. Bizim de şiarımız budur. Türkiye'yi yeniden kurma iradesini ortaya koymak ve bunların karşısına eğilip bükülmeden çıkmak gerekiyor." 

Çok Okunanlar

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

İnce'nin mitingini sindiremediler: İzmir'de 'Erdoğan'a hakaret' gözaltıları

Merdan Yanardağ: Erdoğan ve Cumhur İttifakı kaybetti

Muharrem İnce'den 36 saatlik seferberlik çağrısı

İlgili Haberler

Politika

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Politika

Kılıçdaroğlu oyunu kullandı: İşte ilk mesaj

Politika

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

Politika

Akşener oyunu kullandı: İşte ilk açıklama

Politika

CHP'li vekilden önemli Şanlıurfa açıklaması

Politika

Başbakan Yıldırım, İzmir'de oyunu kullandı

Politika

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Politika

AKP'liler seçim hilelerine ilk Şanlıurfa'da başladı

Politika

Muharrem İnce oyunu kullandı

Politika

AKP'liler Suruç'ta HDP'li sandık görevlilerini darp edip, toplu oy kullandı

Politika

Demirtaş oyunu kullandı: İşte ilk mesajı

Politika

Başak Demirtaş oyunu kullandı