unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ankara savcısından açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılabilir veya biz de yapabiliriz" dedi.

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz ile Başkanlık Divanı Üyesi ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaret etti.

Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekillerinin de hazır bulunduğu ziyarette yaptığı konuşmada, Ankara'daki terör saldırısına değindi.

Menfur saldırıda 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 61 kişinin yaralandığını hatırlatan Kodalak, "Elimizden gelen tüm çaba ve gayreti gösteriyoruz. Soruşturmayı çok iyi bir şekilde yürütüyoruz. Soruşturma hakkında çok konuşmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim, güzel devam ediyor. Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılabilir veya biz de yapabiliriz" diye konuştu.

Saldırıyla milletin birliğinin bozulmaya, devletin ve milletin bekasına zarar verilmeye çalışıldığını anlatan Kodalak, terörün dini, dili, ırkı olamayacağını söyledi.

"Devletimizi, milletimizi seviyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi seviyoruz" diyen Kodalak, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve bundan sonra böyle menfur saldırılar olmamasını temenni etti.

Kodalak, Yargıda Birlik Derneği yöneticilerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti de dile getirerek, "Derneğimizin felsefesi bir cümleyle bağımsız, tarafsız, vicdanı hür, vicdanını başkalarına satmayan çok değerli hakim ve savcılar olmaktır" ifadesini kullandı.

Dernek Başkanı Birol Kırmaz da Türkiye'nin teröre hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini belirterek, "Birlik ve beraberliğimizi muhafazaya devam edeceğiz" dedi.

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, terör olayları karşısında güçlü irade gösterdiğini" ifade eden Kırmaz, saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı diledi.

Gözaltı sayısı 17'ye yükseldi

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 17'ye çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 7 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 17'ye yükseldi, bir zanlının ise aranmasına devam ediliyor. Emniyetteki işlemleri devam eden şüphelilerin, terör örgütü PKK ile bağlantılı olduklarına dair delillere ulaşıldığı ileri sürüldü.

İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırının ardından Adana, Bolu, Tekirdağ, İzmir, İstanbul, Ankara ve Diyarbakır'da eş zamanlı operasyonlar düzenlenmişti.

Çok Okunanlar

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İnce'nin mitingini sindiremediler: İzmir'de 'Erdoğan'a hakaret' gözaltıları

Merdan Yanardağ: Erdoğan ve Cumhur İttifakı kaybetti

İlgili Haberler

Güncel

Ülkenin gözü Şanlıurfa'da: Seçim hilelerle başladı

Güncel

Libya'da kaçırılan 3 Türk mühendis serbest bırakıldı

Güncel

AKP'li belediye Erdoğan'ın afişlerini indirmedi

Güncel

Soylu: Oy kullanma sorunsuz başladı

Güncel

Oy kabininde çift oy zarfı ile yakalandı

Güncel

İçişleri Bakanlığı'ndan seçim açıklaması

Güncel

Diyabakır'da 1000 adet mühürlü pusulayla yakalandılar

Güncel

HDP Eş Başkanı Temelli oyunu kullandı

Güncel

Yandaş medya seçim yasaklarına uymuyor

Güncel

Ankara'dan ilk usulsüzlük haberi geldi

Güncel

Bağcılar'da bir okulda plakasız araçlar görüldü

Güncel

Cem Yılmaz'dan seçim mesajı