unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ankara'da hastane ulaşımına belediye engeli

Yapımına 2013 yılında başlanan Bilkent Şehir Hastanesi 'nde sona doğru yaklaşılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin "trafiği rahatlatma" bahanesiyle belediye otobüslerini kaldırması nedeniyle trafik durma noktasına geldi. 2017 yılı içinde tamamlanması planlanan hastaneye ulaşımla ilgili muamma sürüyor.

Hekim Postası'ndaki habere göre, yaklaşık 1,5 milyon metrekarelik kapalı alana kurulan 3 bin 704 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 60’ı tamamlandı.  Hastanenin  faaliyete geçmesiyle birlikte yaşanacak trafik sorunu ise gündemdeki yerini koruyor.

BELEDİYE OTOBÜSÜ YOK

Çayyolu-Kızılay metro hattının tamamlanmasıyla birlikte, “kent trafiğini rahatlatma' bahanesiyle  Ankara Büyükşehir Belediyesi , Eskişehir yolu güzergahındaki tüm belediye otobüslerini kaldırdı. Bu hatta sadece özel halk otobüsleri ve dolmuşlar çalışıyor. Metro kullanımını yaygınlaştırması beklenen düzenleme aksi bir etki yaratarak özel araç kullanımını arttırdı. Eskişehir yolu üzerindeki ulaşım özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde tıkanma noktasına ulaştı.

METRO İLE OTOBÜSLERİN VARIŞ SÜRESİ AYNI

Çayyolu-Kızılay seferini yapan metro hattını kullanmak isteyenler için istasyonlara ulaşmak ayrı bir sorun. Eryaman, Sincan, Etimesgut’ta  ikamet edip, metroyla Bilkent Şehir Hastanesine gitmek isteyenlerin, önce ring otobüsleriyle Ümitköy’e  gelmeleri, buradan da metroya aktarma yapmaları gerekiyor.  Trafikte ve istasyonda geçen bekleme süreleriyle birlikte metro ile hastaneye ulaşmak için en az 30-40 dakikalık bir zaman  dilimi gerekiyor. Trafiksiz yolda özel araçla bu süre 20-30 dakikaya inebiliyorken, trafiğin yoğun olduğu saatlerde süre bir  saate çıkabiliyor.

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

İlgili Haberler

Yaşam

Yağışlar o tarihe kadar devam edecek

Yaşam

Faytoncular Odası Başkanı'ndan açıklama

Yaşam

Adalar'da fayton devri son mu buluyor?

Yaşam

E-Devlet üzerinden 53 yıl sonra babasını buldu

Yaşam

Meteoroloji İstanbul için saat verdi

Yaşam

İstanbul'da bazı yollar kapatıldı

Yaşam

Köpeğe pompalı tüfekle ateş açtı!

Yaşam

Ece Erken'dan başörtülü paylaşım

Yaşam

500 koyun ardı ardına intihar etti!

Yaşam

24 keçiyi zeytinliğine girdiği için öldürdü

Yaşam

Çankaya Belediyesi yaralı ördeği tedavi altına aldı

Yaşam

Altın madenine karşı direndi ve kazandı