unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Anne ve babası iki gün arayla tutuklandı: Arev yalnız kaldı

HDP Hopa ilçe eş başkanı yazar Cemil Aksu, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklandı. Yazarın eşi, Sosyalist Kadın Meclisi Sözcüsü Nurcan Vayiç Aksu da 24 Ekim’de tutuklanmıştı.

Ailenin yakınlarından Sinan Erensü, sosyal medya hesabından Artvin'de HES direnişlerinin önde gelen isimlerinden olan çevreci çiftin tutuklanması ile çiftin 6 yaşındaki çocukları Arev Aksu'nun dışarıda yalnız kaldığını yazdı.

VİCDANA GELSİNLER

Nurcan Aksu'nun kardeşi Tülay Aksu, Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada Arev Aksu'ya kendilerinin baktığını ve Arev'in 8 yaşına bastığını ve ikinci sınıfa gittiğini söyledi.

screenshot_2-009.jpg

Arev'in hafta sonları annesini görme hakkının olduğunu belirten Tülay Aksu, "Annesinin ilk görüşüne babası ile gitmişti. Şimdi babası da tutuklandı. O görüşmede üçü de ağladı. Bugün de dayısı ve anneannesi ile birlikte annesini ve babasını ziyarete gitti. İlk ziyarette çok duygulandığı için Arev'in bir daha ziyarete götürüp götürmemeyi de kendi aramızda konuşuyoruz." dedi.

Arev'e uzun süre annesini göremeyeceğini anlattıklarını söyleyen Tülay Aksu, "Vicdanlara sesleniyoruz, eğer varsa. Anne ile çocuğunun arasına duvarlar örülmesin. Anne ile çocuğunun arasındaki gönül bağını kimse koparamaz. Bunu Adalet Bakanalığı da, yargı da yapaamayacak" diye konştu.

TUTUKLANMA ARDINDAN KONUŞMUŞTU

Nurcan Vayiç Aksu ile birlikte gözaltına alınan ve başka bir davadan dolayı ifade verdikten sonra serbest bırakılan eşi Cemil Aksu, Nurcan Vayiç Aksu’nun tutuklanmasını gerektirecek somut hiçbir delil olmadığını belirterek “Eşim Nurcan 4 gün Artvin Eminiyeti’nde gözaltına tutuldu. Gerekçe ise sosyal medyadaki paylaşımları. Gerçekte hiçbir suç olduğuna inanmıyorum. 4 günlük süre içerisinde tutuklanması için delil üretmeye çalıştılar' demişti.

 

 

 

 

 

 

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Çankırı'da sağanak

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek