unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Aranan PKK'lıların fotoğrafları billboardlarda

'Teröre hep birlikte dur diyelim', 'Teröristi ihbar et, huzur ve güvenliğe destek ol' programı kapsamında Siirt'te aranan teröristlerin kimlik bilgileri ve fotoğrafları billboardlara asıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verileceği duyuruldu.

Açıklamada, "İçişleri Bakanlığınca kurulan 'Aranan teröristler' "Alo 140 Terör İhbar Hattı" projesi ile ilgili vatandaşlar bilgilendiriliyor. 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verilecektir. Terörle Mücadele Kanunu'nun ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızın, teröristlerin yerlerini kolluk kuvvetlerine bildirmeleri ve teröristlerin yakalanmasını sağlamaları halinde, devletçe ödüllendirilecektir. Ülkemizin aydınlık geleceğine, halkımızın huzuru ve güvenliğine katkı sağlayacak olan her türlü bilgi ciddiyetle değerlendirilecektir. Bu ülke hepimizin. Huzur ve güvelik herkesin hakkıdır. İçişleri Bakanlığınca kurulan ihbar hattına vatandaşlarımızın, yoğun ilgi göstermesi üzerine, en çok aranan teröristlere ilişkin bilgilerin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr adlı internet sitesi vatandaşlarımızın bilgisine sunulmuştur" denildi.

66175_76507_07042016172318_6.jpg

Billboardlarda, aranan teröristler, kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilerde yer alırken, valilikçe yapılan açıklamada, suç faillerini yakalanmasına yardımcı olacak kişilerin kimlik bilgileri devlet sırrı kapsamında gizli tutulacağına ifade edilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Listede teröristlerin fotoğrafları, mensubu oldukları terör örgütleri, doğum yerleri ve tarihleri yer alıyor. Listedeki teröristlere ilişkin ihbar, şahsen ya da yazılı, sözlü veya elektronik ortamda, emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında da elçilik ve konsolosluklara yapılabilecek. Yurt genelinde 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör ihbar hatlarına da ihbarda bulunulabilecek. Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesine ve aydınlatılmasına yardımcı olacaklarla, suç faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimlikleri, devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacak. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan yada bölgemizde bulunduğu değerlendirilen Teröristlerle ilgili bilgi www.siirt.gov.tr ve kamu kuruluşlarına ait duyuru panolarında yer almaktadır."

Açıklamada, ödül miktarı ise şöyle sıralandı: Kırmızı liste 4 milyon TL'ye kadar, Mavi liste, 1,5 milyon TL'ye kadar, Yeşil liste, 1 milyon TL'ye kadar, Turuncu liste, 600 bin TL'ye kadar, Gri liste ise, 300 bin TL'ye kadar olduğu belirlendi.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

'Gerçek cani saklanıyor'

Güncel

Ali Koç tartışma yaratan o videoyu yayından kaldırttı 

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı bu kez eşi Başak Demirtaş seslendirdi