unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Aşiretlerden İngiltere iddiasına yanıt: Canımızı devlete kalkan yaparız

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur'un Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamada dile getirdiği iddiaya, Güneydoğu'daki aşiretler yine Yeni Şafak üzerinden yanıt verdiler. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 2. kalkışmanın Güneydoğu'dan başlatılacağı iddialarına aşiret liderleri ve kanaat önderlerinden sert tepki geldi. “Bu oyuna alet olmayız" diyen aşiret liderleri ve kanaat önderleri, 2. darbeye karşı çanlarını siper edeceklerini söyledi. Aşiretlerin sokağa ancak FETÖ'ye karşı mücadele için çıkacağını belirterek, “Bölge halkı, böyle bir durumda canını devletine kalkan eder" dediler.

FETÖ'nün ikinci kalkışma hazırlığının merkezine oturttuğu iddia edilen Güneydoğu'daki senaryoya karşı bölgenin önde gelen isimlerinin mesajları şöyle:

FETÖ'NÜN BU TOPRAKLARDA YERİ YOK
Şirin Ağa lakaplı Bedrettin Ekmen: FETÖ yapılanması hızlı bir şekilde temizlenmeli. Tehlike geçmemiştir. Biz onlarca yıldır terör ile mücadele eden bir aile olarak terör konusunda artık uzmanız. FETÖ terörü tarihin en çirkin ve en tehlikeli örgütüdür ama bu topraklarda artık yeri yoktur. Halkımız onların mezarını bile bu topraklara gömdürmez. Süreç devam ediyor ve zafer Türkiye Cumhuriyeti'nin asil milletinindir. Eğer bir gün bu topraklarda FETÖ bir hainlik yapmayı bile aklından geçirirse ilk olarak taşıdıkları o aklın kafasını kesmek Güneydoğu halkının boynunun borcudur. Ülke olarak bütünlüğümüzü korumak ve barış içinde dayanışmayla yaşamalıyız. Burada FETÖ METÖ bir halt edemez. Güneydoğu güvende.KİMSE SABRIMIZI SINAMASIN
Kahramanlar Aşireti lideri Şeyh Abdurrahman Kahraman: Kimliğimiz belli. Şanımız belli. Bizler tek millet, tek devlet ve İslam sancağı altında yaşayan aşiretleriz. Bugüne kadar gördüğümüz tüm darbe ve bölücülük zulümlerinde bile vatanımızı satmadık. Güneydoğu'da yeni bir kalkışma hareketine start verileceği söylemleri dolaşıyor ortalıkta. Tabi bazen kötü ortamları dağıtmak için espiri yapılabilir ama biz bu espiriye gülmedik bile. Bölge halkı böyle bir durumda canını devletine kalkan eder. Kimse artık 15 Temmuz süreciyle ilgili sabrımızı sınamasın. Devlet gereğini yapıyor ve biz de kanımızın son damlasına kadar, hatta evlatlarımızın kanlarının son damlasına kadar devletimizin emrindeyiz."

BİZ KESİNLİKLE İHANET KANI TAŞIMIYORUZ
Botan Aşireti lideri, İbrahim Biter
: Ne 12 Eylül darbesinde ne PKK zulmünde ve ne de münferit diğer olaylarda Güneydoğu halkı devletten gayri adım atmadı ve atmaz da. Biz 79 milyon tek ruh olarak yaşayan bir halkız. Ne ırkçılık ne de ihanet kanı taşımıyoruz. Ne FETÖ ne de başka bir örgüt bizim bize olan birliğimizi bozamaz. Yeni kalkışma hareketinin merkezi Güneydoğu olacakmış. Hadi ordan.

Sokağa ancak FETÖ'ye karşı çıkarız
Çuhadarlar Aşireti lideri Murat Çuhadar: Uluslararası dayanışma ile kurulan bir örgüt olan FETÖ'nün bu topraklardan alabileceği destek yoktur. 15 Temmuz günü tüm yurtta can verme pahasına sokağa nasıl çıkıldıysa bundan sonra da sadece FETÖ için değil her terör örgütüne karşı duruş için aynı duyguyla çıkılacaktır. FETÖ, içinde fuhuş, uyuşturucu, İslam düşmanlığı barındıran bir örgüttür ve zaten bu yönleri açığa çıktıktan sonra tabanı ve tavanı bu ülkede çökmüştür. Güneydoğu'da oynanmak istenen bir oyun varsa eğer bu hiç sorun değil. Geldikleri gibi sadece ölürler.

Tüm Türkiye müsterih olsun
İşadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem: Uzun yıllar FETÖ'nün sağ kolu olarak görev yapan Nurettin Veren açıklama yaptı ve dedi ki 'Zeynel Abidin Erdem bize zırnık vermedi'.... Nurettin Veren kanalıyla FETÖ defalarca bana geldi her türlü desteği istedi. Ben o günlerde de ona uzak duruyordum. Ülkemizde birçok insanımız kandırılmak suretiyle FETÖ tuzağına düştü. Son günlerde ikinci kalkışma hareketinin Güneydoğu'dan olacağı söyleniyor. İngilizler ile aşiret liderleri arasında bir takım işbirliklerinden bahsediliyor. Bu işbirliği olsa olsa PKK ile yapılabilir. Bölge insanı ve aşiretler asla ve kesinlikle böyle bir oluşumda değillerdir ve olamazlar. Güneydoğu üzerinden oynanmaya çalışılan oyunların sadece psikolojik yansıması olarak gerçekleştirilen bu söylemler hem tehlikelidir hem de Güneydoğu halkını incitmektedir. Bu söylemleri ortaya atanlar da müfteridir. Güneydoğu halkı olası öyle bir kalkışmada 7'den 70'e canlarını hiçe sayarak devletin yanındadır. Herkes müsterih olsun.
 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

İlgili Haberler

Güncel

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı4

Güncel

Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Güncel

26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası 'Sınır' temasıyla başlıyor

Güncel

Kadıköy'de şüpheli bavul alarmı

Güncel

Oy verme günü dikkat edilecek 13 madde

Güncel

Tanal: Siyasi dolandırıcılık suç kapsamına alınsın

Güncel

Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli yağış uyarısı

Güncel

AFAD'dan 3,5 yaşındaki Leyla ile ilgili açıklama

Güncel

Rıza Sarraf New York sokaklarında

Güncel

ALES'e girecekler dikkat: YÖK yönetmelik değişikliği durduruldu

Güncel

Times: Suriyelilerin oyları seçimleri Erdoğan lehine etkileyebilir

Güncel

İki kez oy kullanan kadın serbest bırakıldı