unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Asit atan enişteye 24.5 yıl hapis istendi

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, şüpheli Cihan A. hakkında, "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarından 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi

Ataşehir'de, bir restoranın oyun alanına girerek 3  yaşındaki çocuğun yüzüne kimyasal madde döktüğü iddiasıyla tutuklanan Cihan A.  hakkında, "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda  bulunan kişiye karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "bilinçli taksirle birden  fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarından 24 yıl 6 aya kadar hapis  cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

    Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ataşehir'de 17 Ekim 2015'te ünlü  bir restoranın oyun alanında, 3 yaşındaki bir çocuğun üzerine atılan kimyasal  madde sonucu yaralanması olayına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

    Genel Soruşturma Bürosu Savcısı Bülent Canoğlu tarafından hazırlanan  iddianamede, yüzüne kimyasal madde atılması sonucu yaralanan 3 yaşındaki Y.K. ile  oyun alanında bulunan diğer çocuklar B.Ö. ve E.E. mağdur olarak yer aldı.

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 3 yaşındaki Y.K ve yaralanan  diğer çocukların ailelerinin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, mağdur  Y.K'nın şüpheli Cihan A'nın yeğeni olduğu aktarıldı.

   İddianamede, Cihan A. hakkında mağdur Y.K'ya yönelik "çocuğa ya da  beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı  kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep  edildi.

    Şüpheli Cihan A. hakkında diğer mağdur çocuklar E.E. ve B.Ö'ye yönelik  de "bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarını  işlediği iddiasıyla 8 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilen  iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

    Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, şüpheli Cihan A. hakim  karşısına çıkacak.

    - Olayın geçmişi

Ataşehir'de 17 Ekim 2015'te meydana gelen  olayda, ünlü bir restoranın oyun alanında, 3 yaşındaki bir çocuk üzerine atılan  kimyasal madde sonucu yaralanmıştı. Polis ekipleri, olayla ilgili çok yönlü  çalışma başlatmış, eylemi gerçekleştirdiği iddiasıyla 3 yaşındaki çocuğun  teyzesinin eşi Cihan A'yı gözaltına almıştı.Emniyetteki ifadesinde  suçlamaları kabul eden Cihan A, ifadesinde "çocuğa ailede herkesin ilgi  göstermesi nedeniyle kıskandığı için böyle bir şeyi yaptığını" söylemişti.

Öte  yandan, kimyasal maddeden alınan örneklerin kriminal laboratuvardaki incelemesi  sonucu maddenin, sülfürik asit olduğu tespit edilmişti.Dünyaca ünlü bir  şirketin Türkiye biriminde pazarlama müdürü olarak çalıştığı bildirilen şüpheli  Cihan A'nın, Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliğince "beden veya ruh bakımından  kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama"  suçundan tutuklanmasına karar verilmişti.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

3.Sayfa

Hayvan katilleri...Bu nasıl bir canilik?

3.Sayfa

Antalya'da feci kaza: Hepsi yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

3.Sayfa

Şarjda bırakılan batarya yangına neden oldu

3.Sayfa

Doğumdan 7 saat sonra yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Anne ve oğlunun ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

3.Sayfa

Bir esnaf borcundan dolayı intihar etti

3.Sayfa

Üzerine ağaç devrilen çocuk hayatını kaybetti

3.Sayfa

Alanya'da Alman şarkıcı cinayetten tutuklandı

3.Sayfa

İstanbul'daki iplik fabrikasında yangın çıktı

3.Sayfa

İzmir'de trafik kazası: 1 ölü

3.Sayfa

Kastamonu'da traktör devrildi: 1 ölü