Suç duyurusunda, şüphelinin devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak suçundan Türk Ceza Kanunu’nun 301’inci maddesine göre 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Asker ölmek için maaş alıyor' diyen Muhsin Kızılkaya hakkında suç duyurusu

Antalya Barosu eski başkanı Alper Tunga Bacanlı ile baro yönetim kurulu üyelerinden Alper Köleoğlu, AKP eski milletvekili Muhsin Kızılkaya hakkında, 'devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama suçunu işlediği’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı kanalı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Bacanlı ile Köleoğlu, Muhsin Kızılkaya’nın 10 Ekim tarihinde katıldığı, 'Türkiye’nin Nabzı’ adlı televizyon programında, asker ve polisleri kastederek, “Onun için maaş alıyor. O insanların görevi hayatını vermek. Onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor' diye sözler sarf ettiğini hatırlattı.

Bu sözlerle Kızılkaya’nın, “vatan için şehit düşen asker ve polisi sadece para için vazife yapan kamu görevlileri olarak nitelediği ve takdim ettiği' ileri sürülen suç duyurusunda, “Şehitlik mertebesini her şeyden üstün tutan, adını saymakta zorlandığımız terör örgütlerine karşı kahramanca savaşan asker ve polisimize yakıştırılan bu çirkin tavır, ülkede infial yaratmıştır' denildi.

 

Suç duyurusunda, şüphelinin devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak suçundan Türk Ceza Kanunu’nun 301’inci maddesine göre 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı bu kez eşi Başak Demirtaş seslendirdi

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 21 gözaltı

Güncel

Tutuklu Yunan askerler hakkında karar