", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Avcılar’da can dostlar için sıfır maliyetle örnek çalışma

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından atık malzemeler değerlendirilerek sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla su ve yem istasyonları oluşturuldu.

Avcılar Manşet'in haberine göre, Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Pervin Kırmızı, görevlilerden İbrahim Koçyiğit ile birlikte hayvan popülâsyonunun yoğun olduğu bölgelere özel bölmelere sahip su ve mama kapları bulunan istasyonlar hazırlamak için harekete geçti.

Satın alınacak su ve mama konulabilen istasyon fiyatlarının oldukça yüksek olduğu göz önüne alınarak ne yapılabileceği değerlendirildi. Koçyiğit, günlük mesaisinden artan zamanlarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü atıklarının bulunduğu bölgede inceleme yaparken buralardaki malzemelerden günde 1 mama ve su istasyonu hazırlayabileceğini söyledi. Verilen onay üzerine hurda yığınlarının arasından profil ve sac demirler toplandı.

avcilar-mama.jpg

10 mahalleye mama ve su kapları yerleştirildi

Elektrikli testere ve kaynak makineleri ile sıfır maliyetle ilçedeki 10 mahallede yerleştirilmek üzere mama ve su istasyonları hazırlandı. Veteriner İşleri Müdürü Kırmızı, sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı bölgelere su ve mama kapları yerleştirdiklerini görevlilerin sabah hazırladıkları yiyecek ve suyu sokaktaki köpek ve kedilerin genellikle beslendikleri saatlerde doldurduklarını anlattı.

Sıfır maliyetle hazırlandı

Kırmızı, sıfır maliyetle hazırladıkları mama ve su istasyonlarının büyük işlevi olduğunu, bu yolla mamaların ıslanmadan sokaktaki canlılara ulaştırıldığını bildirdi. Veteriner İşleri Müdürü Pervin Kırmızı bir soru üzerine sokaktaki canlıların ıslanmadıkları ve hareket halinde oldukları takdirde sıfırın altında 10 derece soğukta bile yaşamlarını sürdürdüklerini ekledi.

avcilar-kedi-evi.jpg

Kedi Evi Projesi de ilk kez Avcılar’da yapılmıştı

Avcılar Belediyesi daha öncede mahallerin belli bölgelerine yerleştirdiği “Kedi evi' projesini hayata geçirmiş ve bu uygulama vatandaşlar tarafından da büyük ilgi toplamıştı. Vatandaşlar ve hayvanseverler bu örnek projeden dolayı Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ye teşekkür etmişti.

 

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Yaşam

İETT'den tarife değişikliği

Yaşam

O maganda için istenen ceza belli oldu

Yaşam

Meteoroloji uyarmıştı! Ankara sele teslim

Yaşam

3,5 yaşındaki Leyla'nın amcasına telefon açan kişinin kimliği belirlendi

Yaşam

Ajda Pekkan'a mahkeme şoku!

Yaşam

Hayvanseverlerden adliye önünde protesto

Yaşam

11 kişinin yaralandığı 'torpil patlama' kavgasına 7 gözaltı

Yaşam

Kudüs'te bin yıllık 'muska' bulundu

Yaşam

Vedat Milor'dan tepki: Saf olabilirim ama mazoşist değilim

Yaşam

Günlük kiralık evlere eş zamanlı operasyon

Yaşam

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi için uyarı

Yaşam

İznik'te baltalı saldırı