unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Aydın Doğan, Erdoğan'ın önüne neden yattı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın son ABD gezisinde Brooking Enstitü'de yaptığı konuşma, hem konuşma öncesi korumların kapıda estirdiği terör, hem de Erdoğan'ın Brooking Enstitü'de konuşturulması için araya giren 'Hatırlı bağışçı' Türk işadamı nedeniyle konuşulmaya devam ediyor.

O GRUP AYDIN DOĞAN

Erdoğan'ın Brooking Enstitü'de konuşturulması için araya giren Türk işadamının esntitüye bağış yapan TÜSİAD üyesi güçlü bir iş kadını olduğu iddia edildmişti.Bu iddia üzerine gözler önce Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyesi Güler Sabancı'ya, ardından da TÜSİAD eski Başkanı Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'e çevrilmişti. Ancak her iki grup da aracılık yapmadıklarını açıkladılar. 

ABC Gazetesi Washington Temsilcisi Yılmaz Polat, bugünkü yazısında araya giren 'hatırlı bağışçının' Doğan Grubu olduğunu yazdı.Erdoğan'ın dünyaca saygın Brooking Enstitü'de konuşması için devreye girenn ismin Doğan Grubu Yönetim Kurulu üyesi ve TÜSİAD eski başkanı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın Arzuhan  Doğan Yalçın  olduğu öğrenildi.

İTTİFAK PEKİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'a ve AKP'ye yakınlığı ile bilinen Abdülkadir Selvi'yi Hürriyet'e transfer eden Doğan Grubu, 1 Kasım seçimlerinin ardından Saray'la ve AKP ile 'uzlaşma' yoluna gitmişti. Ancak bunun 'uzlaşma' değil 'teslimiyet' olduğu 1 Kasım'dan sonra yaşanan süreçte yaşannanlarla açıkça ortaya çıktı.

Önce grup içindeki muhalif bazı isimlerin işine son veren ve CNN Türk'te büyük bir 'temizlik' operasyonu yapan Aydın Doğan, son olarak Selvi transferinin ardından radikal.com.tr internet sitesini de kapatarak Doğan Medya Grubu'nu Erdoğan ve AKP için dikensiz gül bahçesine çevirmişti.

Trump Tower açılışına Erdoğan'ı davet edenn Aydın Doğan, bu yakınlaşma çabasının da karşılıksız kaldığını çok geçmeden görmüştü.

Ancak verilen tüm tavizler, havuz medyasının Aydın Doğan ve Doğan Grubu'na yönelik saldırılarını önlemeye yetmediği gibi, AKP hükümetinin talimatı ile Petrol Ofisi'nde vergi kaçırdığı gerekçesi ile Aydın Doğan hakkında soruşturma başlatıldı.

Yıllarca Aydın Doğan'ı seçim meydanlarında yuhalatan Erdoğan'ın Brookings Enstitüi'de konuşturulması içinn aracılık yapan Doğan Grubu'nun, bu jestle baskıyı bir nebze hafifletmeyi istediği konuşuluyor. Ancak, yıllardır Erdoğan ve AKP'ye verilen her tavizin daha fazla baskı olarak geri döndüğünü gören Aydın Doğan'ın bu hamlesinin de yeterli olmayacağı ve Erdoğan'ın 'Aydın Doğan'ı bitirme' yemininin devam ettiği belirtiliyor.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Çankırı'da sağanak

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek