unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

"Bahçeli lehine yarıştan çekilirlerse şaşırmayacağım"

Çağrı Heyeti'nin  topladığı kongrede, olağanüstü kongre için yetkilendirilen heyetin başkanı Müsavat Dervişoğlu konuştu. "muhalefetin muhalifleri" diye tanımladığı Sinan Oğan ve Koray  Aydın’ı eleştiren Dervişoğlu, son zamanlardaki  beyanlara bakarak, kimin kime karşı olduğunu anlamakta zorluk çektiğini belirtti.  

Oğan ve Aydın’ın, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mi yoksa genel  başkan adaylarından Meral  Akşener’e mi muhalefet ettiklerinin bir türlü  anlaşılamadığını" savunan Dervişoğlu, her iki ismin Akşener'in statüsünü  aşındırmaya gayret sarf ettiğini öne sürdü. Dervişoğlu, "Muhalefetin muhalifleri,  netice alamayacakları alanlarda gereksiz mesai harcıyor" dedi.

  NEYİ KABULLENMİYORLAR...

 Kongre sonrası yapılan açıklamaları yadırgadığını ve  anlamlandıramadığını belirten Dervişoğlu, şöyle devam etti: "Genel başkan adaylarımızın tepkisini çözemedim. Keyfi teşkilat  kapatmalara, ihraçlara, kongre sürecini etkileyen tedbirli sevklere ve delege  iradesi ile olağanüstü kongre toplama taleplerinin yerine getirilmemesinin  engellenmesine karşı olmadıklarına göre neyi kabullenemiyorlar, anlayabilmiş  değilim." "Kaybedeceğini bilenlerin yanında kazanamayacaklarını görenlerin de olduğunu ve bunu hazmedemeyenlerin farklı ittifak arayışları içine girmelerinin  kendileri açısından sürpriz sayılmayacağını" vurgulayan Dervişoğlu, "Sayın Meral  Akşener dışındaki bazı adaylar, Bahçeli lehine yarıştan çekilirlerse  şaşırmayacağım" ifadesini kullandı. 

Dervişoğlu, eleştirilerden rahatsızlık duymadığına, bunun siyasetin  doğasında olduğuna işaret ederek, kendisinin "dava adamlığı mesabesinden  taraftarlığa indirgenmesi yönündeki algı operasyonuna asla izin vermeyeceğini"  bildirdi. 

Genel Merkezi, "ülkücü Türk milliyetçilerinin iradesine saygı  göstermeye davet eden" Müsavat Dervişoğlu, sürecin Türkiye'nin demokrasi tarihine  altın harflerle kazınacağını ve yol gösterici bir mahiyet taşıyacağını kaydetti.

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Demokrasi karşıtı Nurcu'

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu