unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bahçeli'den 'Şeyh Pir' tepkisi: Nasılsa yalan egemen olmuş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Ğenel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Kefen ve bez edebiyatı yapanlar dünyalıkları yaktak odalarına bodrumlara yığarlar. Hak derler hakikate kast ederler. Hukuk derler adalete kara çalarlar. Taviz verirler kazandık diye kandırırlar. Teröristle masaya otururlar sonra pardonla yiğitliğin şanına rahmet okuturlar. Emperyalizmin bekçiliğine soyunurlar.

KADİR MISIROĞLU'NA TEPKİ: AKIL SAĞLIKLARINI YİTİRMİŞLER

Gazze'ye gemi gönderip sonra bana mu sordunuz diye 180 derece çark ederler. Dostları arttırıyoruz derken Esad'a göz kırpıyorlar. Bunların şairi Shakespeare'i Şeyh Pir diye yutturmaya çalışacak kadar akıl sağlıklarını yitirmişlerdir. Nasıl olsa yalan egemen olmuş.

BÖYLE BİR DÜZEN NEREDE GÖRÜLMÜŞ?

HDP'li belediyeler PKK'ya çalışacak iktidar susacak! Dünya üzerinde böyle bir yönetim nerede görülmüştür!

MHP doğru ve milli politikaların sağlam bir şekilde yanındadır. AKP hükümetine sesleniyorum, yetkiyse elimizde vardır, duaysa milyonlar arkamızdadır. İhanet odaklarına hadlerini bildirin. Yeni bir kurtuluş savaşı başlatarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Herkes bilmelidir ki Türkiye düşmanları yaptıklarının hesabını bu dünyada verecektir.

Güçlü ve onurlu bir Türkiye MHP'nin omuzlarında yükselecektir.

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK

Bu tartışmanın fitilini Cumhurbaşkanı ateşlemiştir. Cumhurbaşkanı'nın Suriyelilere teşekkür etmesinin manası yoktur. İçi boştur. Suriyelilerin hukuki statüleri netleşmemiştir. Nasıl vatandaşlığa alınacağı 5901 sayılı kanunla belirlenmiştir. Vatandaşlıkla ilgili işler Cumhurbaşkanlığı'nın yetkisi dahilinde değildir.

Mülteciler mal varlıklarını geride bırakarak güvenli bir ülkeye iltica etmekteyken göçmenler ise ekonomik olarak daha rahat yaşamak için göç etmişlerdir.

Suriye'deki iç savaşlardan dolayı evimizi açalım, ekmeğimizi paylaşalım. İnsani yardım ve desteğimizi muhataplarına sunalım. Suriyelilerin Türk vatandaşlığına almak siyasi oy hesabıyla yapmak sorumsuzluktur. Şuursuzluktur. Madem Suriyelilere verilecek TOKİ konutları vardı vatandaşlarımızdan niye esirgenmiştir

Geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül isterdi ki bayramı huzur içinde geçirelim. Yüzler gülsün, gönüller coşsun. Zincirleme felaketler durmadı. Bizleri derinden yaralayan olaylarda bir zayıflama, azalma görülmedi. Buruk geçen Ramazan ve sonrasında aradığımız ortama ulaşabilmiş değiliz. Bayram'ın birinci günü Giresun'da TSK'ya ait Sikorsky helikopter kaza kırımına uğramıştır. 7 vatan evladı şehit olmuş, 8 kardeşimiz de yaralanmıştır. Bölgenin elverişsiz şartlarından dolayı yaralılara ulaşmak kolay olmamıştır

Konya'da yaşanan olaylar düşündürücüdür. Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış bir unvan değildir. Türk vatandaşları millet bilinciyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Bu bağ zayıflarsa milli birlik ve kardeşlik ağır travmaya girer.

"10 TEMMUZ HİKAYESİ SONA ERDİ" 

Grup toplantısının ardından soruları yanıtlayan Bahçeli "10 Temmuz hikayesi sona erdi, önümüze bakacağız. Korsan toplantılar yapan birileri varsa disiplin kuruluna sevk edilecek" dedi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu

Politika

Yıldırım: CHP'de adaylar önce Anıtkabir'e giderlerdi, bunlar nereye gitti?

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

İnce'nin Maltepe mitingi için kapatılacak yollar açıklandı

Politika

Demirtaş: Anketler bıçak sırtı

Politika

Kılıçdaroğlu'dan Danıştay üyesine: Onurun varsa istifa edersin

Politika

Damat Albayrak'tan, Akşener'e 1 milyon liralık "AA'ya talimat" davası

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Anadolu Ajansı'na suç duyurusu