unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Başbakan'dan 'İdam' açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM önünde toplanan kalabalığa hitap etti. 'İdam isteriz' sloganlarının atılması üzerine "Mesajınızı aldım. Mesajınızı aldık. Gereken neyse yapılacak. Bunlar, bu çapulcular Türk milletini tanımamışlar. Bunlar okyanus ötesine akıllarını satmış alçaklardır" dedi. 

"ASKER KIYAFETİ İÇERİSİNE GİRMİŞ PARALEL TERÖR ÇETELERİ" 

Başbakan Yıldırım ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM önünde toplanan kalabalığa Meclis çıkışında hitap etti. 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganı atan gruba seslenen Yıldırım, "Biz Hakk'ın önünde eğiliriz. Başka hiçbir yerde eğilmeyiz. Türkiye'de asker kıyafeti içerisine girmiş paralel terör çetelerinin Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliğini bozmaya yönelik kalkışmasını; demokrasi nöbeti tutarak, tankların üzerine çıkarak, gerekli dersi veren bu yüce milletin adı Türk milletidir. Sizlerle onur, gurur duyuyorum. İş henüz bitmedi. Görev henüz bitmedi. Buradan sonra Kızılay'a iniyoruz. Demokrasi nöbetine devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

"BUNLAR OKYANUS ÖTESİNE AKILLARINI SATMIŞ ALÇAKLARDIR" 

'İdam isteriz' sloganlarının atılması üzerine ise Başbakan Yıldırım, "Mesajınızı aldım. Mesajınızı aldık. Gereken neyse yapılacak. Bunlar, bu çapulcular Türk milletini tanımamışlar. Bunlar okyanus ötesine akıllarını satmış alçaklardır. Bu millet ne kadar zorlukları aşa aşa geldi. İşte demokrasimize, milli iradeye darbe yapmaya kalkanlar darbeyi kendileri yemiştir. Türk milleti bunlara en büyük darbeyi vurmuştur. Hepinizin alnından öpüyorum. İstiklal uğrunda, gelecek uğrunda, ülkemizin bekası uğrunda tankların tepesine çıkan, askerlerin göğsüne yumruğuyla 'dur' diyen bu asil milletin evlatlarının hepsinin gözlerinden, alnından öpüyorum" diye konuştu. 

"BU ALÇAK TERÖR ŞEBEKESİNİ YOK ETMEDEN BİZE UYUMAK HARAM" 

Türkiye'de ister bölücü ister paralel hiçbir terör örgütüne asla yer olmayacağını vurgulayan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: "Bunları her şeyi hesap ettiler ama bir şeyi unuttular. O da bu ülke sevdalısı Başkomutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Onun dirayeti, onun bu millet sevdası karşısında hiçbir gücün duramayacağını bir kez daha cümle alem gördü. Bu ülkede ister bölücü ister paralel hiçbir terör örgütüne asla ve asla yer olmayacak. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar gerekli cevabı en sert şekilde alacaklardır. Bu alçak terör şebekesini, bu alçak bölücü terör örgütünü yok etmeden bize uyumak haramdır" 

"KIZILAY'A, İKİNCİ DEMOKRASİ NÖBETİNE DAVET EDİYORUM" 

Meclis önünde toplanan kalabalığı Kızılay'a davet eden Başbakan Yıldırım, "Şimdi sizleri Kızılay'a, ikinci demokrasi nöbetine davet ediyorum. Hep beraber Kızılay'a gideceğiz. Dünyaya dosta düşmana Türk'ün, Türk milletinin bağımsızlık sevdasını en iyi şekilde haykıracağız" dedi. Başbakan Yıldırım'ın konuşması sırasında ayrıca "'Vur' de vuralım, 'Öl' de ölelim" ve "Meclis'te PKK istemiyoruz" sloganları da atıldı.
 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

RTÜK Başkanı'ndan CHP'li üyelere 'tarafsızlık' çağrısı

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu

Politika

Yıldırım: CHP'de adaylar önce Anıtkabir'e giderlerdi, bunlar nereye gitti?

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

İnce'nin Maltepe mitingi için kapatılacak yollar açıklandı

Politika

Demirtaş: Anketler bıçak sırtı

Politika

Kılıçdaroğlu'dan Danıştay üyesine: Onurun varsa istifa edersin

Politika

Damat Albayrak'tan, Akşener'e 1 milyon liralık "AA'ya talimat" davası