unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bayık: Silahsızlanmak gündemimizde yok!

 KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Med Nuçe televizyonuna yaptığı değerlendirmelerde, Kilis’e top ve roket atılmasının Erdoğan’ın planı olduğunu belirtti. Mevcut koşullarda müzakere ve diyaloğun olamayacağını kaydeden Bayık, herkesin direnişi gündemine almasını istedi.

Müzakerenin yolu direnişten geçiyor

“Bu koşullarda diyalog olmaz diyen' KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, “Bulunduğumuz koşullarda değil müzakere, diyalog bile olmaz. Silahsızlanan, örgütsüzleştirilen bir hareketle kimse müzakere yapmaz. Müzakerenin yolu; özgürleşmeden geçiyor, direnişten geçiyor. Erdoğan açıkça söylüyor; 'Müzakere diye bir şey yoktur’ diyor. Müzakere yok etme koşullarında olamaz; bu koşullarda diyalog bile olamaz. Müzakere söylemleri tamamen aldatmaya yöneliktir. Bu saatten sonra kimse bu söylemlere kulak asmamalı; direnişi yaymalıdır' dedi.

Sadece parlamento içi mücadeleyle sorunların çözülemeyeceğine işaret eden Bayık, şöyle devam etti: “Demokratik siyaset yoluyla sorunların çözümünü, bu rejim istemiyor. Nasıl ki darbeyle 80 milletvekilini 60’a düşürdülerse, şimdi de o 60 vekili ortadan kaldırmak istiyorlar. Eğer bugün Erdoğan ve ekibi HDP’yi, HDK’yi hedefliyorsa, bunun nedeni, onlara karşı direnmelerindendir. Türkiye’de gerçek muhalefeti HDP, HDK ve onlarla birlikte olan demokrasi güçleri temsil ediyor. Tek yol; kendini örgütleyip direnmekten geçiyor. Kimse kendini aldatmadan, beklenti içerisinde olmadan örgütlenmelidir.'

'Direnişle çökertme planı çöktü’

Kürt halkının şahsında bütün halkların, kültürlerin, direnenlerin ortadan kaldırılmak istendiğini vurgulayan Bayık, çökertme planıyla sivillerin, hamile kadınların; çocuk, yaşlı ve ihtiyarların da hedeflendiğine işaret etti. Kimsenin hiçbir şeyi güvence altında değildir diyen Bayık, “Ne ulusal ne uluslararası hukuk işliyor. Sadece Erdoğan’ın hukuku işliyor. Kimse 'Benim arazim var’, 'Benim eşim, çocuklarım var’ dememelidir. Ortada yok etme planı vardır. Plan tersine çevirilse de bunda ısrar ediyor. AKP herkesi beklentiye koyup çökertme planını başarıya götürmek istiyor! Ama plan çöktü!

'Kilis Erdoğan’ın işi’

Bayık, Kilis’e atılan top ve roketler üzerine de değerlendirmede bulunarak, “Kilis’e atılan top ve roketleri Tayyip Erdoğan planlayıp uygulatıyor. Bunu Türkiye halkı bilmelidir' dedi.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması