unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Ben de Cumhurbaşkanını tanımıyorum'

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Anayasa Mahkemesi kararını tanımıyorum’ sözlerini eleştirdi. Özdiş, “Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum. Ne diyeceksiniz buna peki? Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum, tanımıyorum." dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı bütçelerinin görüşülmesine başlandı. Genel Kurul, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. 

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, bütçeler üzerine şahsı adına söz aldı. Bir ülkenin başı, ordunun komutanı, Cumhurbaşkanı’nın Anayasa Mahkemesini tanımadığını söylediğini belirten Özdiş, “Ben de bu Parlamentonun milletvekili olarak Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum. Ne diyeceksiniz buna peki?' diye konuştu.

Bu söz üzerine AKP Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, “Millet tanıyor, sen tanımasan ne olur' diye çıkıştı. Bu söz üzerine Özdiş, “Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum, tanımıyorum. Bir Cumhurbaşkanı, bir başbakan hukuka sonuna kadar itaat etmek durumunda, bunun kaçarı göçeri yok değerli arkadaşlarım, bunun kaçarı göçeriyok.' ifadelerini kullandı.

Çeşitli saldırılar ve eylemler sonucu son sekiz ayda 350 vatandaşımızın şehit olduğunu vurgulayan Özdiş, şunları söyledi; “Başkentimizin göbeğinde bombalar patlayabiliyorkenTürkiye'nin en büyük güvenlik açığı AKP'nin ta kendisidir. Tarafsızlık yemini etmiş, tarafını çoktan seçmiş Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat 2016 tarihinde attığı bir 'tweet’ten bahsetmek istiyorum. 'Suriye'deki ateşe -öyle diyor- odun taşıyarak alevi harlayanlar bir gün benzer bir ateşin kendi evlerini sarabileceğini düşünmelidirler.' MİT TIR'larıyla harladığınız ateş sayenizde ülkenin dört bir tarafını sardı. Ülkeyi açık cezaevi durumuna düşürdünüz, yangın yerine çevirdiniz.' 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Sevim Tanürek engeline İnce'den ilk yorum

Politika

Liderlerin oy kullanacakları sandıklar belli oldu

Politika

İMOK: 24 Haziran'da demokratik ve güvenli bir seçim ortamı istiyoruz

Politika

Çavuşoğlu'ndan Kandil açıklaması

Politika

Demirtaş: Yazlık sarayı yıkacağız

Politika

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Politika

Muharrem İnce'nin nerede oy kullanacağı belli oldu

Politika

Buldan: Sandıklara sahip çıkın, onlar sizin sesiniz olacak

Politika

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Politika

İyi Parti'de toplu istifa

Politika

Bir aileyi öldürdü, kızını alıp kayıplara karıştı

Politika

YouTube'da yeni dönem