unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bilal Erdoğan: İmam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir

CUHMURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı (TÜRGEV) yönetim kurulu üyesi Bilal Erdoğan, 'İmam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin, bel kemiğidir' dedi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'na katılmak için Aksaray'a geldi. Bilal Erdoğan'ın, Aksaray Üniversitesi'ni ziyaretinde kendisine Vali Aykut Pekmez ve Aksaray Belediye Başkanı AKP'li Haluk Şahin Yazgı da eşlik etti.

Bilal Erdoğan, yanında vali, belediye başkanı ve protokol mensupları ile Aksaray İmam Hatipliler Derneği tarafından 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'nın düzenlendiği spor salonuna geçti. Burada konuşan Bilal Erdoğan, İmam Hatip Okulu mezunu olmanın önemine değinerek, "Elhamdülillah, imam hatipliler, imam hatip davasını zirveye taşıdılar" dedi. İmam Hatiplilere kötü muamele reva görüldüğünü ileri süren Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

"Ne muameleler reva görüldü, bunları biz yaşadık. 28 Şubatları yaşadık. 1980 öncesinde 70’lerde yaşananları, imam hatiplerin kapatılıp yeniden açıldığı dönemleri yaşadık. Neden Türkiye’de imam hatiplilere ikinci sınıf insan muamelesi yapıldı. Maalesef bu ülkede bu ülkenin değerleriyle barışık olmayan, bizim değerlerimize, inançlarımıza, düşman olan bir zümre türedi. Bu zümre ne bizim inancımızı, ne de değerlerimizi yaşamamızı istemediler.'

'İMAM HATİP NESLİ BU ÜMMETİN BEL KEMİĞİDİR'

Erdoğan, imam hatip neslinin bu ülkenin bel kemiği olduğu görüşünü savunan Bilal Erdoğan, şöyle dedi:

"'Maalesef Türkiye’de 5 vakit namaz kılan, aynı Allah’a inanan insanlar, Allah’a inandıklarını sanarak bir kula kul olmuşlar. İmam hatip neslini neden tasvip etmediler? Çünkü, birisi size gelip de 'namazını kılma, mecbur kalınca içki iç' demedi, deselerdi ne derlerdi, hayır derlerdi. Neden imam hatip nesli bunların tuzağına düşmedi. Çünkü imam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin bel kemiğidir. 15 Temmuz şehitlerimizin arasında nice imam hatipli şehitlerimiz var. Allah onlara rahmet eylesin, Allah bizi şehitlerin yolundan ayırmasın.'

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

AİHM, Türkiye'yi tazminat ödemeye mahkum etti

Güncel

Bağcılar'da patlama: Yaralılar var

Güncel

Bakan Gül, iki kez oy kullanan kişiyle ilgili konuştu

Güncel

Erdoğan'ın oğlundan Muharrem İnce'ye engel

Güncel

Yurt dışı oy verme işlemleri sona erdi

Güncel

Eski kimlikle oy kullanılır mı?

Güncel

Bu sefer aklımızı kullansak mı? Cüneyt Ayral yazdı...

Güncel

Muharrem İnce gazetecilerle buluştu: Yanlı medyaya rağmen milyonlar sokakta

Güncel

Yandaş yazar: İslamcı kılıklı bu Kemalist'i kim soktu mahalleye?

Güncel

AKP'li dekandan kadınlara gerici saldırı

Güncel

Eskişehir'de feci kaza

Güncel

YSK Başkanı açıkladı: İki oy kullanan kişi gözaltında