unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Binali de Atatürk fotoğrafını kapatmıştı!

CHP İzmir 1’inci bölge 3’üncü sıra milletvekili adayı Tuncay Özkan, AKP İzmir 1’inci bölge 1’inci sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu çerçevenin AKP bayrağı ile kapatıp önünde poz verdiğini öne sürmüştü. Yıldırım, fotoğrafta Atatürk değil Osmanlı tuğrası olduğunu savunarak, sosyal medyadan fotoğrafı yayınladı. Ancak Özkan geri adım atmayıp fotoğrafı analiz ederek, “Atatürk’ün ayakları görünüyor' dedi ve “Eğer Osmanlı ise de neden bu düşmanlık, neden üzerini örtüyorsunuz!' demişti.

binali.png

ATATÜRK DEĞİL OSMANLI TUĞRASI DEDİLER

 

CHP’li Tuncay Özkan, dönemin AKP İzmir 1’inci bölge 1’inci sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın AKP Torbalı İlçe Yönetim Kurulu üyesi Emre Tezcan’ın işyerine uğrayıp, Twitter’da paylaşılan fotoğrafta, çerçeveli Atatürk fotoğrafının AKP bayrağı ile kapatıldığını öne sürdü. Yıldırım, Twitter’da bayrağın kaldırılmış halinin fotoğrafını paylaşarak orada Atatürk değil, Osmanlı tuğrası olduğunu öne sürdüktensonra, “Asıl siyasete Atatürk’ü alet edenler sizsiniz. Atatürk’ü seven her İzmirli’ye hesap vereceksiniz' dedi.

Bu açıklama üzerine partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda Tuncay Özkan barkovizyon görüntüsü eşliğinde basın toplantısı yaptı. Özkan, ikinci paylaşıyan fotoğrafta çerçevedeki Atatürk resminin çıkarılıp yerine Osmanlı tuğrasının konduğunu iddia etti ve şu açıklamada bulundu:

“Binali Yıldırım, İzmir’e geldiği andan itibaren İzmir’i kurtaracak, AKP’ye kazandıracak bir kahraman edasıyla meydanları dolaşmış, sırtındaki siyah pelerinle İzmir’in en yüksek çatılarına çıkmış ancak aynı günün gecesi atlayarak siyaseten intihar etmiştir. 'İzmir’i Atatürk’ün muassır medeniyet seviyesine çıkarmak için mücadele ediyoruz’ diyen ve 2023 hedeflerinden söz eden Yıldırım, aynı akşam Atatürk’ün resminin üzerine AKP bayrağı asarak söylediklerinin tamamını siyaset çöplüğüne yollamıştır. Bu fotoğraf ortaya çıkınca bu çerçevenin içindeki fotoğrafı değiştirerek, 12 saat sonra açıklama yapmış 'orada Osmanlı tuğrası vardır’ demiştir. Mustafa Kemal’den utanacak ne yaptınız da kapattınız? Osmanlı’nın üstünü neden kapattınız, sizin bizim tarihimizle geleceğimizle alıp veremediğiniz nedir? Siz siyaseti illa yok ederek, kirleterek mi yapmak zorundasınız. Bu halkın tokadını 7 Haziran’da yediniz. İzmir ve Türkiye, 1 Kasım’da Atatürk’ün ve Osmanlı’nın ne olduğunu size Osmanlı tokadı ile gösterecek.'

binali2.jpg

ATATÜRK’ÜN AYAKLARI GÖRÜNÜYOR

 

Tuncay Özkan, üstü bayrakla örtülü fotoğraf ile Osmanlı tuğrasının olduğu fotoğrafı analiz ederek, üstü örtülü ilk fotoğrafta Atatürk’ün ayaklarının göründüğünü, ikinci fotoğrafta ise görüntünün aynı olmadığını çerçeve içine Osmanlı tuğrası koyup açıklama yaptıklarını iddia etti. Özkan, şöyle konuştu:

“Burada resmin özellikle alt bölgesine dikkat edin. Burara Mustafa Kemal’in ayağını görüyorsunuz. 12 saat sonra uydurdukları fotoğrafta 'o Atatürk değil tuğra’ dedikleri çerçevede Atatürk’ün ayakları yok. İnsanın siyaseten intiharı budur. Süperman. İzmir’in AKP’ye kazandıracak olan kara pelerinli arkadaş İzmir’in çatılarından kendini bırakmıştır. Hodri meydan hesaplaşalım. 'Mahkemede hesap soracağım’ demiş. Biz mahkemede çok hesap verdik. Sokakta meydanda sandıkta hesaplaşalım. Bu ikiyüzlülük son bulsun. Binali Yıldırım, 'milyon Ali’ bundan sonra milyar olsa 5 para etmez. Onun işi bitmiştir. Halka yalan söylemekle kalmamış üzerine tüy dikmiştir. Fotoğrafta Atatürk’ün ayaklarını görmektesiniz. Halkımıza Binali Yıldırım’ı şikayet ediyorum. Biz buna son vereceğiz. Siyasetteki kirliliği sonlandıracağız. Yıldırım’ın uydurmaları konusunda sizi dikkatli olmaya davet ediyorum.'

“OSMANLI İLE ALIP VEREMEDİĞİNİZ NE?'

Özkan, gazetecilerin “O gece orada olup fotoğrafın orjinalini gören biriyle görüştünüz mü? Nasıl bu kadar eminsiniz?' sorusuna şu yanıtı verdi:

“Biz orada değildik. Oradan arkadaşımız da yok. Çünkü biz haram sofralarda bulunmayız. Bizim bu fotoğrafı elde etme çabamız yok. Twitter’a koydukları fotoğraf bu. Artık o kadar zor durumda kalmışlar ki aşağı doğru ne sarkıtabilecek Osmanlı tuğrası. Atatürk’ten korkuyorsunuz, utanıyorsunuz Osmanlı’ya ne oldu? Osmanlı ile alıp veremediğiniz ne? Osmanlı bizim mirasımız. Osmanlı borçlarını ödeyen biziz. Biz o mirasın sahibiyiz. Biz AKP gibi köksüz değiliz. Bizim kökümüz Anadolu’nun en derin noktasındadır. Biz Mustafa Kemal’ın çocuklarıyız. Onlar korkabilirler biz sevdayla bakıyoruz. Her iki ayıbı da yüzlerine vurmak isterim. Bir ayıbı örtmek için çok daha büyük ayıp yaptılar bu da onların utanmazlık hanelerine yazılacaktır.' 

  

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti