unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Binali Yıldırım: Bu ateş sizi de yakacak

Başbakan Binali Yıldırım, AKP İzmir İl Başkanlığı'ndaki bayramlaşmanın ardından partililere hitap etti. Göreve geldiği gün söylediği "Dostlarımızı artıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız" sözünü anımsatan Başbakan, Rusya ve İsrail ile sorunların halledildiğini söyledi. Batı'ya mesaj veren Başbakan, "Bu ateş sizi de yakacak. O esrar, kenevir sizin nesillerinizi yok etmek için, uyuşturucu müptelası yapmak için orada" dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları:

'SORUNLARI HALLEDİYORUZ'

"Bayramlar kardeşlik demektir. Toplumun birbiriyle kucaklaşması demektir. Ayrılıkların sona erdiği, huzurun doruğa ulaştığı müstesna günlerdir. Etrafımıza bir bakalım. İlişkilerimizde neredeyiz, nereye geldik. Göreve gelirken dedik ki, dostluklarımızı artıracağız, düşmanlıkları azalyacağız. Bunu anlamadılar. Bu coğrafya zor bir coğrafya bu sorunların üstesinden gelebilmek için Türkiye'nin güçlü olması lazım. Eğer Türkiye güçlü olursa Ortadoğu güçlü olur, Balkanlar güçlü olur. Onun için sorunlu olduğumuz ülkelerle sorunlarımızı hallediyoruz. Rusya ile, İsrail ile sorunumuzu sona erdirdik. Gazze'de insanlık dramı yaşayan kardeşlerimizin imdadına anında yetiştik. Oradaki çocuklara Türkiye bayram sevincini yaşattı.

'BU ATEŞ SİZİ DE YAKACAK'

Terörü Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Şehirleri temizledik, şimdi de kırsalı temizliyoruz. Eli kanlı teröristlerin sırtını sıvazlayanları da biliyoruz, onları da takip ediyoruz.

Geçen gün Lice'de bir operasyon yapıldı. Terör ile mücadele kapsamında bir operasyon yapıldı. Ben terör gruplarına onun yandaşlarına göz kırpan batılı dostlarımıza sesleniyorum. Bu ateş sizi de yakacak. O esrar, kenevir sizin nesillerinizi yok etmek için, uyuşturucu müptelası yapmak için orada. Bu mücadeleye kayıtsız kalacağınıza gelin terörle mücadelede bir olalım, insanlık vazifemizi yapalım. Bu terörün dini yok. Bunların hiçbir kutsalı yok.

PKK'sı da, YPG'si de onların uzantısının da hesabı görülecek. 78 milyon, doğuda yaşayan, batıda yaşayan hepsi kardeştir. Bunların aralarına fitne sokanlar kalleştir, katildir.

'PARALEL YAMULDU'

(Paralel yapı aleyhine atılan sloganlar üzerine) Paralel yamuldu, dinleyecek hali mi kaldı? Hiç kimse Türkiye ile bilek güreşi yapamaz. Hepsinin defterini dürmek boynumuzun borcudur. "

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

CHP'li Tezcan: Reform iktidarı yaratacağız

Politika

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

Politika

MHP'li vekilin 'kara propaganda'dan anladığı: Bana Atatürkçü diyorlar

Politika

CHP'lilerden, İnce'nin Ankara mitingine çağrı

Politika

İyi Parti standına saldırıyla ilgili yeni gelişme

Politika

Demirtaş New York Times'a yazdı: Siyasi bir rehine olmaya devam ediyorum

Politika

Köylerde İnce rüzgarı

Politika

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden AKP'li dekan hakkında açıklama

Politika

Karamollaoğlu: Dolar kuru; 4.75, Soğan kuru; 6.95

Politika

Çiğdem Toker: Gazetecilik soru sorma işidir

Politika

Sandık başında giderken nelere dikkat etmeliyiz?

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Her şeyi biliyor adam ama ortada diploma yok