unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Binali Yıldırım: Kılıçdaroğlu'nu mahçup etmediğiniz için teşekkür ediyorum

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım konuşmasında "Ana muhalefet partisinin lideri "İzmir başbakan çıkaracak" dedi. Onu mahçup etmediğiniz için size teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Biz AK Parti iktidarı olarak STK'larla sürekli yakın bir ilişki içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Sağlıklı, modern yönetimlerin en belirgin özelliği toplumun örgütlenme hakkıdır. Sivil topluma güvenmeyen siyaset toplumu demokrasi için bir yüktür. Bu yüzden İzmir çok köklü bir sivil toplum geleneğine sahip.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde en önem verdiği illerden birisi İzmir'di. Ne yazık ki hiç söylemediği bir sözü ona atfettiler. İzmir tarihin her döneminde önemli bir şehir olmuştur. İzmir her şeyin ötesinde işgali de bütünAnadolu'ya duyuran bir şehir olmuştur. Bununla da kalmamış, İzmir genç Cumhuriyetimizin ilan edildiği şehir olmuştur. O zaman dünyayı tanıyan, ticareti bilen şehir İzmir'di. O yüzden iktisat kongresi burada toplandı.

TERÖRLE MÜCADELE

Bugün aramızda şehit anne ve babaları var. Buradan bir kez daha açık ve seçik olarak herkese söyleyeceğim şey var. Milletim rahat olsun. Bu terör belasını ülkemizin gündeminden çıkaracağız.

Bize diyorlarki "efendim çözüm süreci ne olacak?" Buradan açıkça söylüyorum operasyonların bitmesi için 3 tane şey lazım. Bu katil terör örgütü ne zaman sivilleri öldürmekten vazgeçerse, ne zaman askere, polise, korucuya silah çekmekten vazgeçerse, ne zaman vatandaşımızın her bölgede huzur içinde yaşaması mümkün olursa bu operasyonlar son bulacak.

"KILIÇDAROĞLU'NU MAHÇUP ETMEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Ana muhalefet partisinin lideri "İzmir başbakan çıkaracak" dedi. Onu mahçup etmediğiniz için size teşekkür ediyorum.

[Başbakan Binali Yıldırım: Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz] Başbakan Binali Yıldırım: Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz

İZMİR'E MÜJDE

Bu yıl içerisinde çevreyolunun Çandarlı'ya kadar kalan 60 kilometresinin ihalesini yapacağız. Böylece kuzey-güney hattındaki trafiği çözeceğiz. Güzelbahçe'ye liman standartında bir yat limanı yaptık. 1971 yılında başlamış yılan hikayesine dönmüş çevreyolunu yaptık. Bunlar önemli şeyler. Tabiki görevimiz yapacağız. Daha fazlasını da yapacağız. İhtiyacımız ne? Birlik, beraberlik, kardeşlik.Türkiye'nin potansiyeli büyük. En büyük potensiyel genç nesil. Allah herkese bir şey vermiş. Kimine petrol, kimine doğalgaz vermiş. Bizim en büyük gücümüz insan. 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Politika

Çipras, Erdoğan'ı arayarak tebrik etti

Politika

İnce'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

Merdan Yanardağ ve Emre Kongar seçimi değerlendiriyor

Politika

Akşener'in açıklama yapacağı tarih belli oldu

Politika

MHP'nin Konya'daki ilk kadın vekilinden idam çıkışı!

Politika

Seçim sonuçlarının ardından CHP'de toplu istifa

Politika

Eren Erdem'den istifa çağrısı

Politika

CHP MYK yarın toplanıyor!

Politika

AKP'den İnce'nin açıklamalarına ilk yorum

Politika

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Politika

TGS, Erdoğan'ın 'OHAL'i kaldırma' sözünü hatırlattı

Politika

Trabzonspor'da kombine satışları başlıyor