unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli buluştu!

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelidarbe girişimine karşı ortak basın açıklaması yaptı. Bahçeli, "Siyasi iktidarın alabileceği, darbenin bütün unsurlarını ortadan kaldırabilecek gayretlerinin yanında olacağımızı ifade ettik. Türkiye bir beladan kurtulmuştur ve huzurunuzda bir kez daha Sayın Başbakan’a teşekkür ediyorum" dedi. Binali Yıldırım da, "Mesele memleket olunca gerisi teferruattır. Bir kez daha bize verdiği destekten, katkıdan dolayı ülkemiz adına, milletimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Yıldırım, Bahçeli ile görüşmesinden önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya gelmişti.

Devlet Bahçeli:

Sayın Başbakanımızın daveti üzerine son günlerde yaşanmış olan sıcak gelişmeler üzerinde bizleri çok yönlü bilgilendirme fırsatını kullanarak önümüzdeki değerlendirmelerde ışık tutabilecek yaklaşımlar ortaya koymuştur. Özet olarak, 15 Temmuz günü gece başlayan ve Türkiye’yi bir felakete götürebilecek olan bir darbe teşebbüsü, mevcut siyasi iktidarın kararlı ve dik duruşu sayesinde çok kısa süre içinde engellenmiştir. Bu halkımızda memnuniyet yaratmıştır, siyasi kurumlar arasında dayanışma ruhunu güçlendirmiştir ve çok kısa süre içinde darbenin sonuçları net görünmemekle beraber önemli ölçüde tehlike boyutundan uzaklaştığı görülmektedir. Normal hayat devam etmektedir. Siyasi iktidarın alabileceği, darbenin bütün unsurlarını ortadan kaldırabilecek gayretlerinin yanında olacağımızı ifade ettik. Türkiye bir beladan kurtulmuştur ve huzurunuzda bir kez daha Sayın Başbakan’a teşekkür ediyorum.

Binali Yıldırım:

15 Temmuz’daki darbe kalkışması, milletimizin kararlılığı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetiyle engellenmiştir. Ancak işimiz bitmemiştir, az önce Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi yapacak çok işimiz var. Bu girişimin ilk anından itibaren Sayın Genel Başkan telefonla arayarak her türlü  desteğe hazır olduğunu ifade etmiş ve ülkemizin, milletimizin beraberliği yönünde açık bir ifade ortaya koymuştur. Bundan sonra yapacak işimiz var. Önümüzdeki günlerde yapacağız. Gerek bölücü terör, gerek darbe girişimleri halkın gündemini işgal etmekten çıkarılacak.

Mesele memleket olunca gerisi teferruattır. Bir kez daha bize verdiği destekten, katkıdan dolayı ülkemiz adına, milletimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Transseksüellik 'hastalık' listesinden çıkarıldı

Politika

Ahmet Türk'ten Muharrem İnce açıklaması: CHP'yle mesafeyi azalttı

Politika

Böke'den AKP'ye: Kavga ederek faiz düşürülmez

Politika

Bakan Yılmaz'dan 'ev ödevi' açıklaması

Politika

Egemen Bağış'tan İnce yorumu: Bizden öğrendi

Politika

Karamollaoğlu: Şırnak adayımız istifaya zorlanıyor

Politika

AKP'nin hesabına göre, MHP Meclis'te grup kuramıyor

Politika

Selvi: Cumhur İttifakı bir sinerji meydana getiremedi

Politika

Independent: Muhalefette, Erdoğan'ın durdurulabileceği umudu büyüyor

Politika

Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi

Politika

İnce'den Erdoğan'a, Ömer Halisdemir cevabı: Yine çuvalladın!

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan sandık güvenliği açıklaması