unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bir bildiri de Kabataş Erkek Lisesi'nden

Öğrencilerin yayınladığı bildiride, "Kabataş Erkek Lisesi ülkemizin her yerinden gelen her renkten öğrencinin evrensel ve ulusal değerler çerçevesinde, tüm farklılıklarına rağmen yüz yıldan fazladır bir arada kardeşçe yaşadığı bir okuldur. Yatılı öğrenciler birbirinin annesi, babası, kardeşi olarak yatakhane binasının her türlü olumsuzluğuna rağmen bu yıla kadar bir arada yaşarken yeni idareciler gerici fikirlerini rahatça hayata geçirebilmek için hiç çekinmeden yatılı öğrencilerinin arasına bile nifak tohumları ekmeyi başarabilmiştir. Her türlü yöntem denenerek çıkarılan kavgalar sonucunda yatılı öğrenciler kendi aralarında dinsel, rnezhepsel ve siyasal kimliklerine göre ayrışmaya başlamıştır. Pedagojik eğitim ve bilgiden yoksun idareciler tarafından olur olmaz her olayda yüze yakın öğrenci disiplin kuruluna ya da rehberlik servisi kılığındaki "ikna odasına" gönderilmiştir." denildi. 

Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinin bildirisi şu şekilde:

"Okula siyaset sokmayın, öğrenciler siyaset yapmasın" diye diye okulların en fazla siyasileştirildiği bir dönem yaşıyoruz. Ülkenin tüm liselerini saran yangından etkilenmememiz söz konusu değildir. Kabataş Erkek Lisesi'nde bir yılda değişen, değiştirilmek istenen uygulamalara bakıldığında aslında kimin okullara siyaset soktuğu çok net ortaya çıkar.

Türkiye'nin en iyi okullarından biri olmasına rağmen dört yıl idarecisiz bırakılan, yetersiz insanlar tarafından dört yıl boyunca yönetilmek adına içi boşaltılan Kabataş Erkek Lisesi, nihayet "proje okulu" ilan edilerek bir yıl içinde tamamı yandaşlardan oluşan kerameti kendinden menkul idareci ve öğretmenlerle doldurulmuştur. 

Sanki Kabataş'ın yüz yılı aşan bir tarihi yokmuş gibi, sanki onlar okula gelmeden önce ülkenin en başarılı okullarından biri değilmiş davranan yandaş eğitimciler mi siyasetten uzak duruyor? Sanki okulumuz suç cennetiymiş de o da bu suçluları yakalamakla rnükellef bir gardiyanmış gibi okulun her yerini gizli-açık kameralarla donatıp öğrencileri dikizleyen müdür başyardımcısı mı siyasetten uzak duruyor? Kim olduğu belli olmayan insanları geceleri yatakhaneye sokup mescitte hazırlık öğrencileriyle dini sohbet yaptıran eli tespihli, yatakhaneden sorumlu müdür yardımcısı mı siyasetten uzak duruyor? Bir yıldır hep belli düşüncedeki yazar ve üniversite hocalarını okula çağırıp kitaplarını zorla sattığı hazırlık öğrencilerine konferans verdiren müdür mü siyasetten uzak? Sadece dinci propaganda yapmak amacıyla hareket eden vakıf ve derneklerin okul içinde stant kurmasına izin vermek mi siyasetten uzak durmak? 

Kabataş Erkek Lisesi ülkemizin her yerinden gelen her renkten öğrencinin evrensel ve ulusal değerler çerçevesinde, tüm farklılıklarına rağmen yüz yıldan fazladır bir arada kardeşçe yaşadığı bir okuldur. Yatılı öğrenciler birbirinin annesi, babası, kardeşi olarak yatakhane binasının her türlü olumsuzluğuna rağmen bu yıla kadar bir arada yaşarken yeni idareciler gerici fikirlerini rahatça hayata geçirebilmek için hiç çekinmeden yatılı öğrencilerinin arasına bile nifak tohumları ekmeyi başarabilmiştir. Her türlü yöntem denenerek çıkarılan kavgalar sonucunda yatılı öğrenciler kendi aralarında dinsel, rnezhepsel ve siyasal kimliklerine göre ayrışmaya başlamıştır. Pedagojik eğitim ve bilgiden yoksun idareciler tarafından olur olmaz her olayda yüze yakın öğrenci disiplin kuruluna ya da rehberlik servisi kılığındaki "ikna odasına" gönderilmiştir. 

Tüm bu olumsuzluklara karşın ülkenin aydınlık geleceğini inşa edecek bilim adamı, tıpçı, hukukçu, mühendis adaylarını yetiştiren, sadece son iki yılda üç Türkiye derecesi çıkarmış bir okulun öğrencileri olarak bizler bu haksız disiplin uygulamalarıyla bu karanlığa teslim olmayız. Belli ki içimizde de hala Kabataşlılığı tam olarak özümsemeyenler var. Kabataşlılık sadece Facebook'ta anı paylaşmak, ölüm ilanı vermek, pilavdan pilava okula gelmek, Feriye'nin denize nazır odalarında oturmak değildir. Kabataşlılık her türlü ideolojiden bağımsız olarak bilimsel düşünceyi, çağdaşlığı, laikliği, demokrasiyi, farklı olana tahammülü, her türlü inanca saygıyı savunmak demektir. Genelde liseleri özelde Kabataş'ı "kaşımayı" bırakın okullara siyaseti siz soktunuz, vazgeçin! 

Karanlığı Ezenlerin Lisesi

Kabataş Erkek Lisesi`16 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

YSK Başkanı açıkladı: İki oy kullanan kişi gözaltında

Güncel

E-5'te zincirleme kaza

Güncel

Erdoğan'a bağlı 5 yeni ofis

Güncel

HDP PM üyesi Abdulselam Demirkıran gözaltına alındı

Güncel

'Gerçek cani saklanıyor'

Güncel

Ali Koç tartışma yaratan o videoyu yayından kaldırttı 

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...