unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

Erdoğan, İnce'ye cevap vereyim derken kendisini yalancı çıkardı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

The Guardian: Erdoğan kaybederse meclisi feshedebilir

'Bir yandan terörle mücadele, bir yandan savcıya ifade olmaz'

HSYK'nın kararnameyi 6 Haziran'da açıklayacağının aylar öncesinden belirtildiğini ve bu dönemde dokunulmazlık dosyalarının gündemde olmadığını ifade eden Bozdağ, "ortaya atılan ifadelerin yalan ve iftiradan ibaret olduğunu" iddia etti.

'TERÖRİSTLER SİVİL İNSANLAR GİBİ LANSE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR'

"Terör örgütlerinin güç birliği içerisine girdiklerini" ve Türkiye'nin dört bir yanında eylemler yapmaya başladıklarını" ifadelerini kullanan Bozdağ, "Güvenlik güçlerimiz ülkemizin bazı ilçelerinde bazı mahallelerinde öz yönetim veya başka isimlerle oraları ele geçirme teşebbüsüne kalkışanlarla en etkili mücadeleyi sürdürmektedir. Hamdolsun her yer temizleniyor. Büyük bir kısım da temizlendi. Kazılan hendekler, kurulan barikatlar, kurulan tuzaklar, kazanların, kuranların başına geçirildi. Bundan sonra da yapılmaya devam edilecektir. Ülkemizin birliği, beraberliği için ülkemizin barışı ve refahı için şehit düşen bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, milletimize başsağlığı diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bir yandan da terörle mücadele sürerken PKK terör örgütü ve onun uzantıları Türkiye Cumhuriyeti Devletini sivilleri öldürmekle suçluyor. Avrupa'ya, başka yerlere gidip ölen teröristleri, öldürülen teröristleri sivil insanlar gibi lanse etmeye çalışıyorlar. Askere polise bomba atan, hendek kazan, silahla saldıran ve bunun neticesinde süren operasyonlarda öldürülen teröristleri sivil gibi göstermek kimsenin haddi değildir. Gösterirse de bunu başarması mümkün değildir. Terörle mücadele eden ülke sadece Türkiye değildir. Fakat terörle mücadele ederken hukukun içinde yapmaya azami özen gösteren yegane ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir." şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Son günlerde Milli Savunma Komisyonunda görüşülen bir kanun tasarısı üzerinden de eleştiriler yapılıyor. Kanun tasarısında neyi getiriyor? Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize hukuki himaye getirmekte. Canını ortaya koyuyor, gözünü kırpmadan ölüme koşuyor. Öte yandan da teröristler ve onların vekaletlerini alanlar savcılık savcılık şikayet ediyor. Ne yapıyor bu güvenlik güçleri? Bir yandan terörle mücadele ediyor, bir yandan savcı ifadeye çağırıyor. Nasıl terörle mücadele edecek bu güvenlik güçleri? Bunlarla ilgili soruşturma için izin mekanizması koymak için kanun tasarısı hazırlandı."

İlgili Haberler

Politika

AKP'li yazardan seçim itirafı: Bıçak sırtı

Politika

Temelli TRT'de konuştu: 1 oy hiçbir zaman bu kadar önemli olmamıştı

Politika

Erdoğan'dan Menbiç açıklaması

Politika

Binali Yıldırım'dan Menbiç açıklaması

Politika

Bıçaklanan CHP'li genç hayati tehlikeyi atlattı

Politika

Bakan Elvan: Muz cumhuriyeti idare etmiyoruz

Politika

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Politika

Bozdağ'dan bedelli askerlik açıklaması

Politika

Demokrat Parti'den Çiller'e Yenikapı tepkisi

Politika

'TSK askeri Menbiç'in dış mahallelerine girdi'

Politika

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

Politika

Kılıçdaroğlu: Dolar yükselmiyor, TL değer kaybediyor