unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Böke: İktidarın zayıflığı bu kararların çıkmasının sebebi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Almanya Federal Meclisi'nde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin karar tasarısının onaylanmasıyla ilgili, "İktidar güce sahip olmadığı için Türkiye'yi hiçbir zaman savunamıyor. Bu kararların çıkmasına engel olamıyor" dedi.
Selin Sayek Böke, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ve Parti Meclisi üyesi Canan Kaftancıoğlu ile birlikte partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Parti binasında basın toplantısını düzenleyen Böke, Almanya Federal Meclisi'nde alınan kararı değerlendirdi. Böke, "Biz bu kararı şiddetle kınıyoruz. Bu hükmü asla kabul etmiyoruz. Tarih tarihçilere bırakılmalıdır. Siyaset ise bugünün şartlarını vatandaşlar için iyileştirmek amacıyla yapılmalıdır. Bu kararı bu açıdan şiddetle kınıyoruz. 5 gün önce genel başkanımız Almanya’daki bütün siyasi partilere bir mektupla bu kararın yanlış olacağını söylemişti. Bu karar alındığı takdirde Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilere olumsuz yansıyacağını söylemişti. Bu endişeyi sadece Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bir mektupla ve yaptığımız ziyaretlerle değil aynı zamanda yurt dışındaki temsilciliklerimizle kuvvetli bir sesle dile getirdiler. Almanya’nın vermiş olduğu bu karar maalesef çok olumsuz bir karardır" dedi.
Böke, Almanya Federal Meclisi'nin aldığı karar nedeniyle hükümeti de eleştirerek şunları söyledi:
"Türkiye aleyhine bu kararların böyle kolayca veriliyor olmasının en temel sebebi dış dünyadan bizi izole etmiş olan bir iktidarla yönetiliyor olmamızdır. İktidar güce sahip olmadığı için Türkiye’yi hiçbir zaman savunamıyor. Bu kararların çıkmasına engel olamıyor. Türkiye zor günlerden geçiyor. Çünkü yönetimsiz bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki İzmir’in Belediye Başkanı olarak bile seçilemeyen bir kişi Başbakan olarak atandı. Seçilmedi, atandı. Kendisi bir saray darbesi hükümetinin Başbakanı olarak atandı. Kendisinin belediye başkanı seçilmiş olmaması İzmirlilerin ileri görüşlülüğünden kaynaklanmaktadır. İzmirliler, 'Benden uzak ol, seni belediye başkanı olarak görmek istemiyorum' demiştir. Böyle olduğu için de düşük profilli olduğu İzmir seçmeni tarafından ispat edilmiş ve Başbakan olarak atanmıştır. Sayın Başbakan benim sözlerimden rahatsız olmuş bana laf yetiştirmiş. Kendisine buradan bir kez daha hatırlatalım. Bu sözleriyle bir darbe hükümetinin Başbakanı olduğunu ve kendisini feshetmek için çalışıyor olduğunu itiraf etmiştir. Bu bir darbe iktidarıdır. Türkiye bu darbe iktidarına karşı kendisini koruyacak ve Cumhuriyet’i tekrar inşa edecektir."

DHA

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Politika

Bahçeli: Ak Parti'nin arka lastiği değiliz

Politika

İnce, Erdoğan'a Twitter'dan seslendi: Var mısın?

Politika

HDP ikinci turda kimi destekleyeceğini açıkladı

Politika

Cihaner: Erdoğan, Meclis'i feshederse yeniden aday olamaz

Politika

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

Politika

CHP'de 12 vekile seçim güvenliği görevi

Politika

Erdoğan: Askerimiz devriye gezmeye başladı

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

Politika

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım

Politika

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

Politika

YSK, yurt dışında oy kullanan seçmen sayısını açıkladı