unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bülent Tezcan'ı vuran saldırgan ülkücü çıktı: AK izi İT izine karıştı!

ABC GAZETESİ

Başkanlık tartışmalarında siyasetin sertleşen dili, yerini şiddete bıraktı. AKP-MHP saflaşmasına direnen Anamuhalefet partisinin genel başkan yardımcısı bir ülkücü tarafından silahlı saldırıya uğradı. Özellikle son günlerde iktidar yandaşları ve iktidar cephesinin bireysel silahlanma çağrılarının ardından böyle bir saldırının yaşanması da dikkat çeken bir diğer nokta. Saldırının CHP Genel Başkan Yardımcısı'na yapılmış olması, hararetli başkanlık tartışmalarının yerini belirginleşen saflara (AKP-MHP birlikteliği) bırakması ve saldırganın kimliği akıllara şu soruyu getiriyor; "Tezcan'a sıkılan kurşun, başkanlık kurşunu mu?"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın'da bir restoranda silahlı saldırıya uğradı. Tezcan ayağından yaralandı, sağlık durumu iyi. Saldırgan ise Kuşadası'nda yakalandı. Tezcan'ı vuran saldırganın daha önce adam yaralamaktan sabıkası bulunan Alparslan Sargın olduğu belirtildi. 
SALDIRGAN ÜLKÜCÜ
 CHP Milletvekili Engin Altay Alparslan Sargın'ın ülkücü olduğunu belirtti ve ekledi; ""İç huzursuzluk ortamı yaratılmaya çalışılıyor. Buna boyun eğmeyeceğiz. Saldırıyı kınıyorum"
ÖZGÜR ÖZEL'DEN İLK AÇIKLAMA
Öte yandan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Habertürk Televizyonu'na yaptığı açıklamada, "İnternetten gördüm. Aydın'a doğru yola çıktım. Aydın'a varmış değilim. Restoranda silahlı saldırganın birkaç el ateş ettiğini ve ayağının üst kısmından yaralandığını duyduk. Kendisini de aradım telefonlarına ulaşılamıyor. Hastaneye kaldırıldığını duydum. Hayati tehlikesinin olmadığını öğrendik. Saldırganla ilgili bir bilgim yok" dedi.
'PKK'LILARLA İŞBİRLİĞİ YAPANLARI YAŞATMAYACAĞIZ'
CHP MYK Üyesi ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'un BirGün'e yaptığı açıklamada, edindiği bilgilere göre, Tezcan'ın Aydın'da bir restoranda silahlı saldırıya uğradığını ve saldırganın "PKK'lılarla işbirliği yapanları yaşatmayacağız!" diye bağırarak silahını Bülent Tezcan'a doğrulttuğunu belirtti.
AÇIKLAMA YAPILACAK
CHP Milletvekili Levent Gök, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden konuya ilişkin bir açıklamanın yapılacağını söyledi.
BAŞBAKAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU
Başbakan Binali Yıldırım, Tezcan'ın uğradığı saldırı ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak 'Geçmiş olsun' dileklerini iletti.

TEZCAN'DAN AÇIKLAMA

Bülent Tezcan ise yapılan müdahalelerin ardından yaptığı açıklamada sağduyu çağrısında bulundu. Tezcan'ın açıklamaları şu şekilde;
Saldırganla ilgili bir bilgim yok. Silahlı saldırı uyarıları geliyordu. Sayın Genel Başkanımıza suikast girişimi olduktan sonra hepimiz bekliyoruz. Birkaç saat içinde net bir bilgi alırız sizlere açıklayıcı bilgi veririz. Bir tek ricamız var, bu saldırıyla ilgili ne duyulursa duyulsun partiden yapılacak açıklamaların beklenmesi lazım. Gençlerimize ve üyelerimize saldırıyla ilgili ne duyarlarda duysunlar bir tepkisellik içinde olunmaması gerekiyor. Belli ki Türkiye'yi karıştırmak istiyorlar. CHP hukuk içerisinde kalarak hesap soracaktır. Böyle anlarda duygusallık ortaya çıkıyor. Gençlik kollarımız rahatsız bu durumdan." 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü

Güncel

O bölgede Erdoğan için uçuş yasağı

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçim gözlemcisi Alman vekilin Türkiye'ye girişine izin verilmedi

Güncel

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Güncel

HDP PM Üyesi tutuklandı

Güncel

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in davasında karar

Güncel

İl Milli Eğitim Müdürü'nden skandal paylaşım

Güncel

HDP mitinginde gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı