BİR BİRLERİNE PUSU KURDULAR

'Cumhurbaşkanı bunu bir şans olarak yorumladı ve tam da istediklerinin bu olduğunu açıkça belirtmiş oldular. Yani kısaca, birlikte yola çıkan, ülkeyi birlikte yöneten yol arkadaşları, ülkeyi, çekilmez hale getirdikleri yol arkadaşları ile yol ayrımına gelmiş oldular. Yol ayrımına gelirken de bir birlerine pusu kurarak, bir birlerine darbe yapmaya kalkıştılar. Biri askeri darbe yapmak istedi, diğeri de bunu fırsat bilerek sivil darbe yaptı. Sivil darbeye karşı Türkiye'nin daha örgütlü, daha dinamik olması gerekiyor. Solun, sosyalistlerin, sosyal demokratların, ilerici, aydın Cumhuriyetçilerin bir arada olmasının her zamankinden daha önemli olduğu bir süreçten geçtiğimizi belirtmek istiyorum.'

6. FİLO'NUN, EMPERYALİZMİN YANINDA SAF TUTANLAR BUGÜN ÜLKEYİ YÖNETİYOR

'Bu dönem, artık hiç kimsenin dışarılda bırakılmayacağı kadar önemli bir dönemdir. Çünkü artık karşımızda yeni ittifdaklar var. Yeni bir faşist ittifak kuruldu. Tıpkı yüzyılın başında olduğu gibi yeni bir örgütlenmeye ihtiyaç vardır. Bu gerici iktidarın beslediği alanlar darbe alanlarıydı. 12 Eylül'den, 28 Şubat'tan, darbe girişimlerinden beslendi. Uluslararası sermaye, bu gerici hareketin önünü açtı. Denizler, Mahirler, devrimciler emperyalistleri denize dökerken, emperyalizmin yanında yer alanlar, 6. Filo'nun yanında yer alanlar bugün ülkeyi, Meclis'i yönetir duruma geldi. Solu adım adım tasfiye eden uluslararası sermaye ve yerli işbirlikçileri, bu gericiliğin önünü adım adım açtılar.'

YÜZÜMÜZÜ ARTIK SOLA DÖNMELİYİZ

Canpolat 'Zaman zaman biz de hata yaptık. Yüzümüzü sola, devrimcilere dönmek yerine, yanlış yerlere, merkez sağa döndük. Artık hata yapma şansımız yoktur. Yeni bir Kuvayi Milliye ruhuna ihtiyaç vardır' diye konuştu.

 

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Canpolat: Bugün Türkiye'yi 6. Filo'nun yanında saf tutanlar yönetiyor

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde dün akşam gerçekleştirilen Müdafa-i Hukuk Forumu’nda anayasanın askıya alınması durumu ve direnme hakkı konuları masaya yatırıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın açılış konuşmasıyla başlayan forumun moderatörlüğünü Bozkurt Nuhoğlu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Gençay Gürsoy, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Doç. Dr. Barış Doster ve ABC yazarı Necdet Saraç'ın konuşmacı olduğu forumun açılış konuşmasını yapan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, sivil darbeye dikkat çekti ve buna karşı direniş çağrısı yaptı.

Canpolat'ın konuşması şöyle:

"Türkiye bugün çok zor bir süreçten geçiyor. Yasaların, hukukun askıya alındığı, OHAL'de parlamentonun devre dışı bırakıldığı, halkın iradesinin yok sayıldığı ve bütün kararların iki kişinin dudağının arasından çıkan sözle alındığı ve sadece AKP'nin ve Cumhurbaşkanı'nın verdiği kararlarla yönetilen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Özellikle 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra kendisinin de söylediği gibi, "bir şans doğdu" kendilerine."

 

BİR BİRLERİNE PUSU KURDULAR

"Cumhurbaşkanı bunu bir şans olarak yorumladı ve tam da istediklerinin bu olduğunu açıkça belirtmiş oldular. Yani kısaca, birlikte yola çıkan, ülkeyi birlikte yöneten yol arkadaşları, ülkeyi, çekilmez hale getirdikleri yol arkadaşları ile yol ayrımına gelmiş oldular. Yol ayrımına gelirken de bir birlerine pusu kurarak, bir birlerine darbe yapmaya kalkıştılar. Biri askeri darbe yapmak istedi, diğeri de bunu fırsat bilerek sivil darbe yaptı. Sivil darbeye karşı Türkiye'nin daha örgütlü, daha dinamik olması gerekiyor. Solun, sosyalistlerin, sosyal demokratların, ilerici, aydın Cumhuriyetçilerin bir arada olmasının her zamankinden daha önemli olduğu bir süreçten geçtiğimizi belirtmek istiyorum."

6. FİLO'NUN, EMPERYALİZMİN YANINDA SAF TUTANLAR BUGÜN ÜLKEYİ YÖNETİYOR

"Bu dönem, artık hiç kimsenin dışarılda bırakılmayacağı kadar önemli bir dönemdir. Çünkü artık karşımızda yeni ittifdaklar var. Yeni bir faşist ittifak kuruldu. Tıpkı yüzyılın başında olduğu gibi yeni bir örgütlenmeye ihtiyaç vardır. Bu gerici iktidarın beslediği alanlar darbe alanlarıydı. 12 Eylül'den, 28 Şubat'tan, darbe girişimlerinden beslendi. Uluslararası sermaye, bu gerici hareketin önünü açtı. Denizler, Mahirler, devrimciler emperyalistleri denize dökerken, emperyalizmin yanında yer alanlar, 6. Filo'nun yanında yer alanlar bugün ülkeyi, Meclis'i yönetir duruma geldi. Solu adım adım tasfiye eden uluslararası sermaye ve yerli işbirlikçileri, bu gericiliğin önünü adım adım açtılar."

YÜZÜMÜZÜ ARTIK SOLA DÖNMELİYİZ

Canpolat "Zaman zaman biz de hata yaptık. Yüzümüzü sola, devrimcilere dönmek yerine, yanlış yerlere, merkez sağa döndük. Artık hata yapma şansımız yoktur. Yeni bir Kuvayi Milliye ruhuna ihtiyaç vardır" diye konuştu.

 

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa

Politika

RTÜK üyesi TRT'nin seçim karnesini açıkladı

Politika

RTÜK Başkanı'ndan CHP'li üyelere 'tarafsızlık' çağrısı

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu