unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cemaat'in izdivaç imamı...

Ankara'da FETÖ'den açığa alınan bir kadın hakim, gizli tanık oldu. Kocasını bile örgütün bulduğunu açıkladı. Kendisini evlendiren imamı da fotoğrafından teşhis etti. 'Şahin' kod adlı bu kişi, Yargıtay eski Tetkik Hakimi M.F. çıktı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre; Fethullahçı Terör Örgütü'yle ilgili ifade veren 'gizli tanık' kendisini eşiyle tanıştıran kişiyi fotoğraftan teşhis etti. Gizli tanık olan kadın örgütün "evlilik abisini" de açığa çıkardı. Gizli tanık, eşi ile yargının "evlilik imamı" olarak bilinen "Şahin" kod adlı kişinin evinde tanıştırıldıklarım anlattı. Kendisine gösterilen fotoğraflardan da "evlilik abisini" teşhis etti. Bu kişinin 2014 yılına kadar Yargıtay'da Tetkik Hakimi olan M.F. olduğu ortaya çıktı.

17 Ağustos tarihinde ifadesi alman gizli tanık şunları anlattı:

SENİ HAKİM YAPALIM

Ev ablası işle yişi sağlıyordu. Her ablarım üzerinde de başka bir cemaat ablası vardı. Okulu bitmeye yalan, ev ablasının üstü durumundaki abla geldi. 'Sizi hakimlik sınavına hazırlayalım, Ankara'da çalışma evlerimiz var. Evin kirasını ödeyeceğiz. Sen sadece masrafları verirsin' dedi. Kabul edip Ankara'ya geldim. Cemaat evine götürüldüm. Evde günde en az 10 saat ders çalışmak zorunluydu. Yazılı ve sözlü sınavı kazandım.

MAAŞIMIZI VERDİK
İşe ilk başladığımızda maaşımızın tamamını gelip elden aldılar. Sonrasında da maaşlarımızdan bekarlar için ayda yüzde 15, evliler için yüzde 10 kesinti yapıldı. Bu parayla öğrencilere burs vereceklerini söylediler. Ailemin durumunun iyi olmadığını ve bundan sonra para vermeyeceğimi söyledim.

ŞAHİN KOD

Akademiyi kendi başarımla bitirdim. Eşimle beni cemaatten biri tanıştırdı. Bağlı olduğum abla evlenecek bir aday olduğunu söyledi ve Sincan Adliyesi civarında bir eve gittim. Evdeki kişi 'Şahin' kod adlıydı. 40 yaşlarında, kilolu, orta boylu, seyrek saçlı bıyıksızdı. Bu kişiye 'evlendirme abisi' diyorlardı. Orada şimdiki eşimle buluştuk. Kura çektiğim yerde eşimle evlendim. 2014 HSYK seçimleri öncesinde de cemaatten koptuk.

Gizli tanık daha sonra, kendisine gösterilen fotoğraflardan, cemaatçi olduğunu bildiği 29 yargı mensubunu teşhis etti. Bu kişiler arasında 2014 yılına kadar Yargıtay Tetkik Hakimi olarak görev yapan M. F'yi teşhis eden gizli tanık, "Bu kişi ifademde Şahin kod adlı evlilik abisi olarak bahsettiğim kişidir. Yargıtay'da tetkik hakimi olduğunu da duymuştum" dedi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Seçim günü o seferler ücretsizler

Güncel

Sağlık emekçileri 'şiddete hayır' dedi

Güncel

Suruç olayları Meclis gündemine taşındı

Güncel

Saadet Partisi mitinginde ateş açıldı

Güncel

Gülen'in yeğeni: 'FETÖ'yü terör örgütü olarak kabul etmiyorum'

Güncel

Baykal ilk defa seyyar sandıkta oy kullanacak

Güncel

Sahipli kedi vahşice öldürüldü

Güncel

HDP'li adayın evine silahlı saldırı

Güncel

Saadet Partili kadınlar: İslamiyet bitmiş, ‘Tayyibizm' başlamış

Güncel

Yenilenen Karaköy İskelesi'nde seferler başladı

Güncel

Bir tepki de Yavaş'tan: Ankara'nın sahtekarlıkta uzman kişisi

Güncel

İyi Partili Türkkan: Bunu Ankara'nın eski kaşarı yapar