unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cemal Canpolat'tan çarpıcı öneri

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ın il başkanları toplantısında geçmişte partide yöneticilik yapmış isimlere yeni görevler verilmesi için çağrı yaptı. 

CHP’nin Ankara’da yapılan ve 7 saat süren il başkanları toplantısında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul’da olası her türlü seçim ve referanduma hazır olduklarını belirterek, “Biz İstanbul’da seferberlik başlattık. Bu seferberliği Türkiye geneline yaymamız lazım. Bunun için partinin bütün önde gelen kadrolarına görev verilmesi gerekiyor' dedi.

Canpolat'ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde; 

PARTİ BÜYÜKLERİ GÖREVE

*Türkiye hassas bir süreçten geçiyor. Bu süreçe kurtuluş CHP’dedir. AK Parti’nin inişi başlamıştır. İşte bu süreçte Türkiye’nin 7 bölgesinin sosyolojik yapısını göz önünde bulunduran bir seferberlik başlatmalıyız. Partideki kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara atmalıyız. Gün kenetlenme günüdür. Bunun için partimizde eski Genel Başkanlardan Deniz Baykal’dan başlayarak herkese görev verilmelidir.

7 BÖLGEDE EŞ ZAMANLI SEFERBERLİK

*Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde eş zamanlı olarak bir seferberlik başlatalım. Örneğin Karadeniz Bölgesi’ne Altan Öymen, Ali Topuz, Murta Karayalçın gibi partimizde eskiden genel başkanlık ve yönetimde görev yapan isimlerin birikimlerinden faydalanabiliriz. Onlar o bölgeyi iyi tanıyorlar. Aynı şekilde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde eski Genel Başkanlarımızdan Hikmet Çetin’in birikiminden ve bölge milletvekillerinden faydalanabiliriz. O bölgeye özel bir çalışma yapılması gerekiyor. Vatandaş iki tarafın arasında sıkışmış durumda. Trakya’da Muharrem İnce’nin, Faik Öztrak’ın, Edirne ve Kırklareli belediye başkanının birikiminden faydalanabiliriz. Ege ve Akdeniz’de de benzer çalışmaları yapabiliriz. Bu çalışmalar sırasında partimizde geçmişte ve bugün emek veren yöneticilerimizin birikimlerinden faydalanabiliriz.

EKONOMİ SEFERBERLİĞİ 

*Türkiye’de şu anda en büyük sorun vatandaşın yaşadığı ekonomik darboğazdır. CHP olarak Türk ekonomisine ayna tutabiliriz. Bunun için Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nın başkanlığında 20 kişilik ayrı bir heyet kurulabilir. Bu heyet, TÜSİAD, ticaret ve sanayi odalarıyla sürekli görüşerek bir çalışma yürütebilir. Çünkü ekonomi çöktü. İş dünyası sesini çıkaramıyor ama bitme noktasında. Türkiye’de kur dibe vurdu. AKP’nin artık bunu çözebilmesi mümkün değil. Ekonominin düzeltilmesi için gerekirse parti olarak insiyatif alalım. Rusya, İran, Irak, Suriye’ye heyetler yollayalım.

DIŞ POLİTİKA SEFERBERLİĞİ

*AKP, batı ile köprüleri attı. AB ile ilişkileri kuracak tek parti CHP’dir. ABD ile bozulan ilişkileri düzeltme konusunda da partimiz aktif rol alabilir. NATO ile ilişkiler zayıfladı. İlişkileri rotasına oturtacak tek parti yine CHP’dir. AK Parti’nin dış politikası tamamen çökmüştür. Daha düne kadar kavga ettiği Suriye, Rusya, Irak karşısında diz çözmek zorunda kaldı. Biz bu gidişata dur diyecek bir seferberlik başlatabiliriz. Bozulan ilişkiler için yurt dışına heyetler gönderebiliriz.

İSTANBUL SEFERBERLİĞİ

*CHP İstanbul olarak 39 ilçe başkanı, 14 belediye başkanı, 578 belediye meclis üyesi, 958 mahalle temsilcisi, eski il başkanları, milletvekilleri, PM üyeleri ve gencinden yaşlısına kadar herkesin içinde olduğu toplumsal bir seferberlik başlatıyoruz. Demokrasiye, özgürlüklere, insan haklarına, cumhuriyete, laikliğe sahip çıkıyoruz. Seçime de referanduma da hazırız. Kapı kapı dolaşıp yurttaşlarımıza gerçekleri anlatacağız.

SEÇİM SEFERBERLİĞİ

*CHP İstanbul yarın yapılacak her türlü seçime hazırdır. İstanbul genelindeki bütün mahallelere 5 bin temsilci atadık. Mahalle komiteleri kurduk. Bu komiteler bir il ve ilçe gibi çalışacaklar. Buna yönelik yönetmelik hazırladık. 2 bin 200 avukat görevlendirdik. Suriyelileri seçmen olarak yazmaya çalışıyorlar. Buna karşı kampanya başlattık. Her belediyenin sorumlu olduğu iki ilçesi var. İstanbul’da topyekün seferberlik başlattık. Bunun Türkiye geneline yaygınlaştırılması gerekiyor.

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?