unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cemil Çiçek ve Melih Gökçek de darbeciymiş!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası AKP'liler "demokrasi havarisi" kesilirken şu anda AKP kadroları arasında yer alan birçok ismin darbecilik yaptığı ortaya çıktı.

soL'da yer alan habere göre, 12 Mart 1971 askeri müdahalesi öncesinde aralarında Cemil Çiçek, Melih Gökçek ve şimdiki "itirafçı" cemaatçilerden Hüseyin Gülerce'nin de olduğu bir grup sağcı, "Yeniden Milli Mücadele" adlı dergide açıktan orduya darbe çağrısı yapıyordu. 

1968 kuşağıyla anılan dönemde yükselen sola karşı Yeniden Milli Mücadele isimli dergi anti-komünist bir yayın çizgisine sahipti. 12 Mart darbesinden günler önce 16 Şubat 1971'de derginin kapağında, dönemin Genelkurmay Başkanı Memduh Tağmaç'ın fotoğrafı yer alarak "Komünistlere karşı ordu-millet el ele" başlığı atıldı.

Tağmaç'ın muhtıra içeren bayram mesajının da yer aldığı dergide, "Bundan böyle ordumuzun bir zabıta kuvveti değil milletin millet düşmanlarını göğüsleyen parçası olduğunu herkes kafasına çakmalıdır. Türk ordusu Türk milletinin ordusudur. Baş görevi onu hayat kavgasında rehberi, harbe hazırlayıcısı olmaktır" denildi.

CEMİL ÇİÇEK: KAHRAMAN ORDUMUZA BAĞLIYIZ

ekran_resmi_2016-09-01_14.30.38.png

AKP'li Cemil Çiçek de "Muhterem Memduh Tağmaç" başlığıyla orduya desteğini şu sözlerle açıklıyordu: 

"Aylardan beri anarşist ve komünist militanların silahlı tecavüzleri yüzünden derslere devam edemeyen, hayatları ve okuma hakları tehdit altında bulunan Türkiye’mizin istikbalinden endişe duyan milliyetçi ve vatansever talebeler olarak bayram mesajınızı ümid ve takdirle karşıladık. Milliyet, devlet ve milli ordu düşmanları karşısında kahraman ordumuzun mert sesini duymaktan büyük sevinç ve kıvanç duyduk. Bağlılıklarımızı bildirir; saygılar sunarız."

MELİH GÖKÇEK, HÜSEYİN GÜLERCE, TAHA AKYOL...

O dönem dergide çalışan yazar Ahmet Taşgetiren de o günlerde Melih Gökçek, Hüseyin Gülerce, Taha Akyol'la ilişkisini şöyle anlatıyor: 

“Cemil Bey’le İstanbul’da epey beraberdik, aynı evlerde kaldık. Hüseyin Gülerce ile de aynı evde kaldık. Melih Bey karpuz satarak hayatını sürdüren bir arkadaşımızdı. Cağaloğlu’ndaki Mücadele Dergisi’nden çıkıp Üsküdar’daki eve gidine kadar en az on yeni düşünce üreten bir zihin yapısı vardı. İlginç bir arkadaşımızdı. Taha Akyol, ben daha girmeden önce Mücadele Birliği’nden ayrılmıştı. Girdiğimde Ankara Sancağı’nda başkan Cemil Çiçek’ti. Melih Bey de Yeniden Milli Mücadele ve Bayrak’ta Ankara temsilcisi olarak çalıştı."

Derginin darbecilere çağrıları 12 Mart'tan sonra "Milli ordunun ikazı", "Türk ordusu milli varlığı koruma vazifesinde", "Devletimiz yıkılmayacak" manşetleriyle destek olarak devam etti.

O küpürlerden bazıları şu şekilde:

ekran_resmi_2016-09-01_14.30.21.pngekran_resmi_2016-09-01_15.07.33.pngekran_resmi_2016-09-01_15.33.36.png

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi

Politika

İnce'den Erdoğan'a, Ömer Halisdemir cevabı: Yine çuvalladın!

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan sandık güvenliği açıklaması

Politika

Milletvekili adayları Tele1'de konuştu: Erdoğan yolun sonunun geldiğinin farkında

Politika

Tansu Çiller'e ilişkin kritik iddia: AKP mitingine bunun için mi gitti?

Politika

Bir kişi hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandı iddiası

Politika

Muharrem İnce: Adaleti unuttu, kalkınmayı unuttu

Politika

Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye tebrik

Politika

İnce, Le Monde'un kapağında: Erdoğan'ı terleten siyasetçi

Politika

Doğu Perinçek mal varlığını açıkladı

Politika

Kani Beko'dan 'Ezik insanlar' yanıtı

Politika

Bu Düzen Değişmeli Platformu adayı Aydemir Güler: Neden devri sabık yaratmayacağız?