unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cezaevindeki açık görüşte harem-selamlık uygulaması!

Menemen Cezaevi'nde kalan Sibel Çapraz ile Ergin Aktaş, gardiyanların "Erkek ve kadın bir arada görüşemez" dayatması nedeniyle aileleriyle aynı salonda görüşemedi. Çapraz ve Aktaş, açık görüşü harem-selamlık uygulaması altında gerçekleştirdi.

OHAL sürecinin en ağır yaşandığı cezaevlerinden yükselen sesler hak ihlallerinin boyutunun giderek arttığını gözler önüne seriyor. Son olarak, Menemen Cezaevi’nde kalan hasta tutuklu Sibel Çapraz ile Ergin Aktaş, gardiyanların “Erkek ve kadın bir arada görüşemez' dayatması yüzünden aileleriyle harem-selamlık uygulaması altında görüştü.

Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre, Yüksekova’da 27 Kasım’da polisin hendekler nedeniyle düzenlediği operasyon sırasında silah sesleri üzerine gittiği mahallede vurulan ve karnı parçalandığı için 15 ameliyat geçiren hasta tutuklu Sibel Çapraz ve siyasi tutuklu Ergin Aktaş’ın bayram nedeniyle önceki gün açık görüşü vardı ancak görüş gardiyan engeline takıldı. Görüş aynı yer ve saatte olunca Çapraz ve Aktaş’ın ailelerine gardiyanlar “Erkek ve kadın bir arada görüşemez' diyerek topluca aynı salonda bulunmalarına izin vermedi.

Durumu Sibel Çapraz’ın ablası Kendi Çapraz şöyle anlattı:

“Ergin Aktaş’ın babası ile biz işlem yapıp içeri girince, gardiyanlar Ergin’in babasını avukatların görüşme odasında görüştürmek istedi. Avukat odasının açık görüşe uygun olmadığı ve arada masa olduğu için aile ile temas kurulmasına uygun olmaması üzerine Ergin ve babası itiraz etti. 'Birbirimizden uzak otururuz. Yeter ki Ergin’le babası açık görüş salonunda görüşsünler’ dedik. Gözümüzün önünde gardiyanlar tepki gösterdiler. Ergin ve Sibel’in üzerine kapıyı kapattılar. 'Erkek ve kadın bir arada görüşemez’ gerekçesini öne sürdüler. Ergin ile babası bizden sonra görüştüler.' 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

İlgili Haberler

3.Sayfa

Hayvan katilleri...Bu nasıl bir canilik?

3.Sayfa

Antalya'da feci kaza: Hepsi yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

3.Sayfa

Şarjda bırakılan batarya yangına neden oldu

3.Sayfa

Doğumdan 7 saat sonra yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Anne ve oğlunun ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

3.Sayfa

Bir esnaf borcundan dolayı intihar etti

3.Sayfa

Üzerine ağaç devrilen çocuk hayatını kaybetti

3.Sayfa

Alanya'da Alman şarkıcı cinayetten tutuklandı

3.Sayfa

İstanbul'daki iplik fabrikasında yangın çıktı

3.Sayfa

İzmir'de trafik kazası: 1 ölü

3.Sayfa

Kastamonu'da traktör devrildi: 1 ölü